گروه علوم پایه

یکی از مزایای خوب رشته ی علوم تجربی در کنکور سراسری که جمعیت بالایی از علاقه مندان به این رشته را به خود جذب کرده است تنوع رشته های دانشگاهی و مجموعه زیر شاخه های خوبی است که این رشته دارد.

ورود به رشته های علوم پایه از دبیرستان

رشته ی علوم تجربی از آن رشته هایی است که دانش آموزان زیادی در دوران دبیرستان جذب آن می شوند. شرط اصلی برای ورود به این رشته علاوه برعلاقه،استعداد بالا درحل مسایل ریاضی و فیزیک است . رشته هایی که مرتبط با علوم پایه است عبارتند از : ریاضیات، فیزیک،شیمی،زیست شناسی، زیست شناسی سلولی و...

بازار کار مرتبط با رشته های علوم پایه

رشته های علوم پایه در مقطع کارشناسی به صورت تئوریک تدریس می شوند، ودر مقاطع بالاتر به طور اختصاصی به دروس پرداخته می شود.

بر اساس رشته ای که فرد در آن تدریس کرده است می توان درمشاغلی مانند: شرکت های دانش بنیان، مراکز کشاورزی ، کارخانه های داروسازی، صنایع شیلات، تدریس در مراکز فرهنگی و... مشغول به کار شد. دربسیاری از کشورهای توسعه یافته، بازار شغلی بر اساس شایسته سالاری است، وفرد بر اساس تلاش وزحمتی که کشیده است، حقوق دریافت می کند. البته میزان دستمزدها و مشغول به کار شدن بعضی از رشته های علوم پایه، به محیط زندگی فرد بستگی دارد. بعضی از رشته های علوم پایه بازار کارخوبی دارند ، اما بعضی از رشته ها این طور نیست وبازار کاری خوبی ندارند که این موضوع به شما بر می گردد که کدام رشته را دراولویت انتخاب خود قرار می دهید.

آشنایی بیشتر با علوم پایه

علوم پایه به عنوان پایه های علمی و دانش به وجود آمده اند. و نقش مهمی در توسعه تکنولوژی و توسعه دانش دارند. هدف اصلی علوم پایه به دست آوردن دانش عمیق و اصولی در مورد رشته های مختلف علوم است.آموزش علوم پایه به دانش آموزان و دانشجویان اساسی ترین دانش ها ومهارت را آموزش می دهد. رشته های مرتبط با علوم پایه به حل مسائل پیچیده در سطح علمی و به توسعه دانش برای بهتر فهمیدن جهان اطرافمان کمک می کند.

رشته های علوم پایه، رشته هایی هستند که آموزش های عمومی و اصولی را در زمینه های مختلف علوم ارائه می دهد.

ورود به رشته های علوم پایه

برای ورود به یکی از رشته های علوم پایه ، ابتدا باید ببینید به کدام رشته علاقه دارید، که برای این کارمی توانید با مشاوره های تحصیلی در مدارس یا مراکز تحصیلی صحبت کنید. علاقه درهر کارو یا رشته ای زمینه ی اصلی پیشرفت فرد را ایجاد می کند . بسیاری ازافراد هستند که بدون علاقه وارد رشته ای می شوند که هیچ آشنایی با شرایط آن رشته ندارند و یا بر اساس علاقه والدین، رشته را انتخاب می کنند،که عدم علاقه به رشته ای تاثیر خود را در آینده کاری فرد می گذارد. برای ورود به رشته های علوم پایه باید مهارت های لازم در ریاضیات،کامپیوتر،فیزیک و شیمی را داشته باشید.

معرفی رشته های علوم پایه در دانشگاه

علوم پایه چند رشته ی اصلی دارد که هر کدام به زیرگروه های مختلف تقسیم می شوند. رشته های علوم پایه درمقطع کارشناسی به صورت تئوریک است اما در مقاطع ارشد و دکتری، واحد های عملی هم به آن اضافه می شود. رشته هایی که درعلوم پایه قرار دارند عبارتند از: زیست دریا، شیمی کاربردی،زیست شناسی ملکولی سلولی، زیست شناسی گیاهی، زیست شناسی جانوری، فیزیک، ریاضی، شیمی محض، زمین شناسی و کامپیوتر،هرکدام ازرشته های ذکر شده دارای زیرگروه هایی هستند.

خرید کتب دانشگاهی از آژانس کتاب

مسئله مهم بعد از قبولی فرد دردانشگاه و ورود به رشته ی موردعلاقه، تهیه کتاب های دانشگاه است. یکی از معضلات اصلی دانشجویان تهیه کتب با قیمت مناسب و دسترسی سریعتر به کتاب ها است. ممکن است فرد بعد از کلی گشتن در کتاب فروشی های مختلف، وصرف وقت زیاد،موفق نشود کتاب مورد نظر خود را پیدا کند. یکی از راه های سریع و راحت برای خرید کتاب، به صورت خرید آنلاین است. خرید کتاب های دانشگاهی به صورت آنلاین امروزه بسیار رایج شده است، که بسیارمقرون به صرفه برای دانشجویان است. برای خرید آنلاین ابتدا باید یک سایت معتبر درزمینه فروش کتاب های دانشگاهی را بیابید.سایت آژانس کتاب، یک سایت معتبر برای دانشجویان عزیز است که کتاب های خود را تهیه کنند. درزمینه رشته های علوم پایه آژانس کتاب تمام کتاب های مورد نیاز برای تمامی زیر رشته های علوم پایه را فراهم کرده است. دسته بندی کتاب های رشته های علوم پایه در آژانس کتاب جامع و کامل است . بعد از ورود به سایت آژانس کتاب در قسمت، کتاب های دانشگاهی ، دسته بندی های محصولات، می توانید رشته های مختلف علوم پایه را ببینید وهرکدام از کتاب هایی را که احتیاج دارید سفارش دهید. و بعد از چند روز تحویل بگیرید.

برگشت به بالا
0216640800© کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به فروشگاه آژانس کتاب است.02166408000 طراحی سایت و سئو : توسط نونگار پردازش