دوره ابتدایی

مقطع تحصیلی دبستان یکی از شیرین ترین دوره های زندگی هر فرد است و از جمله مهم ترین پایه های تحصیلی به شمار میرود که اساس علم آموزی و آینده فرد از همین دوران دبستان شروع میشود،اگر دوران ابتدایی خوبی را سپری کرده باشید میفهمید که شیرین ترین و بی دغدغه ترین دوران همین دوران دبستان است.استعداد کودکان در همین دوران دبستان مشخص میشود و بسیاری افراد به ریاضی و بعضی به علوم و بعضی دیگر به فارسی علاقه نشان میدهند و همین باعث شکل گیری آینده ی درخشان دانش آموز می باشد.

دوران تحصیلی ابتدایی امروزه از 7 دوره تشکیل شده است که بسیار متفاوت با سیستم آموزشی قدیم می باشد این دوره شامل

دوران پیش دبستانی( این دوران دروازه ی ورود به دبستان است بسیاری از والدین این دوره را بی ارزش تلقی میکنند درحالی که مهم ترین دوره به حساب می آید و در این مقطع پایه های علمی دانش آموز گذاشته میشود)

دوره ی اول ابتدایی

دوره ی دوم ابتدایی

دوره ی سوم ابتدایی

دوره چهارم ابتدایی

دوره پنجم ابتدایی

دوره ی ششم ابتدایی

کتاب های کمک درسی دوران ابتدایی

کتاب های کمک درسی دوران ابتدایی

بسیاری از والدین دوران ابتدایی را دوران ساده ای تصور میکنند که در این دوره فرزندشان به هیچ گونه کتاب  کمک درسی یا وسایل کمک آموزشی نیاز ندارد و خود میتواند حروف الفبا و مفاهیم ساده ریاضی و اعداد را یاد بگیرد اما صاحب نظران معتقدند که این دوره به کتاب های کمک درسی نیاز فراوانی دارد و دانش آموز از ابتدا با آموزش کافی و جامع دروس خود را یاد میگیرد و به ذهن و فکر دانش آموز دبستانی را به چالش میکشد . اورا برای ورود به دوره ی بعدی آماده تر میکند و دانش آموز هم احساس شکست در یادگیری دروس را ندارد و با اعتماد به نفس وارد دوره ی بعدی آموزشی خود میشود.

با استفاده از کتاب های درسی و کمک درسی دوره ی دبستان والدین هم میتواند آسوده خاطر باشند چون بسیاری از والدین آموزش های دوره ی جدید را بلد نیستند و طبق نظام آموزشی قدیم به کودکان خود آموزش میدهند در حالی که این غلط هست و آموزش ها با نظام قدیم متفاوت است پس میتوانند از کتاب های کمک درسی دوره ی ابتدایی استفاده کنند تا کودک را دچار گیجی نکنند.

بعضی والدین هم هستند که تمایل دارند فرزندشان بیشتر از کتاب های درسی خود مطالب را یاد بگیرد، چون برای ورود به مدارسی مانند نمونه دولتیو تیزهوشان باید آزمون و امتحانی بدهند که این آزمون فراتر از مطالب کتاب است برای همین به تهیه ی کتاب های کمک درسی برای کودک دلبند خود میپردازند تا با خیال راحت از این امتحان موفق وسربلند بیرون بیاید و وارد مدارس عالی کشور شود.

محتوای کتاب های کمک درسی دوران پیش دبستان و دبستان

محتوای کتاب های کمک درسی بسیار مهم است چون دانش آموز باید بداند این کتابی که به عنوان کتاب کمک آموزشی از آن استفاده میکند دارای چه مطالبی است.

یک کتاب خود کمک درسی باید شامل آموزش و درسنامه و نمونه سوالات امتحانی و پرسش های تشریحی اشاره کرد در این کتاب ها محتوای سوالات تستی بسیار کمتر وجود دارد چون دانش آموز دوران دبستان بیشتر با مطالب به صورت تشریحی آشنا میشود و هنوز برای سوالات تستی آمادگی ندارند و کتاب های کمک درسی تستی بسیار مناسب این مقطع از دوران تحصیلی نیست و فرد از این کتاب ها بهتراست در مقاطع متوسطه استفاده کند تا آماده ورود به امتحان کنکور بشود.

با خواندن کتاب های کمک درسی چه مطالبی می آموزیم؟

همانطور که قبلا به آن اشاره کردیم کتاب های کمک درسی دوران ابتدایی علاوه براین که برای این دانش آموزان مفید هستند برای والدین و معلمان  و مدیران هم کاربرد های زیادی دارند و میتواند برای آن ها هم ثمر بخش باشد .بعضی از این کتاب ها برای معلمان طراحی شده اند که با بهره گیری از آنها بتوانند یک تدریس عالی داشته باشند.

دسته ای دیگر از کتاب های کمک درسی با هدف کمک به یادگیری بیشتر و بهتر دانش آموزان طراحی شده است که دانش آموزان برطبق این کتاب مفاهیم را به صورت کامل و اصولی یاد میگیرند.

پس چه معلمان چه دانش آموزان با خواندن کتاب های کمک درسی مطالب درسی خود را به صورت کامل و جامع تر می آموزند.

سخن آخر

 از انجایی که آموزش در پیشرفت یک کشور نقش مهم و اساسی دارد هر چیزی که به این پیشرفت کمک کند از جمله کتاب های کمک درسی میتواند مهم باشد.

کتاب های کمک درسی دوران ابتدایی با ارائه ی روش های ثابت شده علمی مختلف به پدر و مادرها و معلمان سخت کوش در مسیر تعلیم و تربیت کودک کمک شایسته ای میکنند و این کتاب هارا میتوانید به راحتی و با قیمتی استثنائی میتوانید از سایت آژانس کتاب تهیه کنید و از آن استفاده کند .آژانس کتاب دارای انواع مختلفی از کتاب های کمک درسی دوران ابتدایی متناسب با هر مقطع ابتدایی می باشد.

برگشت به بالا
0216640800© کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به فروشگاه آژانس کتاب است.02166408000 طراحی سایت و سئو : توسط نونگار پردازش