اهمیت پایه یازدهم در موفقیت برای کنکور

اهمیت پایه یازدهم را از چند جهت می‌توانیم بررسی کنیم. اولاً، تعداد سوالات مربوط به این پایه در کنکور سراسری بسیار حائز اهمیت است. سهم سوالات دروس پایه یازدهم، از سهم سوالات پایه دهم بیشتر است، اما تعداد سوالات مربوط به این پایه در برخی دروس کمتر از پایه دوازدهم و در اکثر دروس، به اندازه پایه دوازدهم است. صرف نظر از این بحث‌ها، پایه یازدهم به عنوان مهم‌ترین پایه در دوره متوسطه دوم شناخته می‌شود. این به خاطر دارد که در این سال، سرتان به اندازه سال دوازدهم شلوغ نیست و زمان کافی برای ایجاد عادات مثبت کنکوری در اختیار دارید. از طرفی، با یک برنامه‌ریزی صحیح، می‌توانید در سال یازدهم، دروس هر دو پایه را مطالعه کرده و با آمادگی و اطلاعات کامل، وارد پایه دوازدهم شوید.

تاثیر معدل پایه یازدهم در کنکور سراسری

تأثیر معدل پایه یازدهم بر نتیجه کنکور سراسری یکی از پرسش‌های متداول داوطلبان است. در کل، هنگامی که امتحانات پایه یازدهم به صورت هماهنگ در سراسر کشور برگزار می‌شوند، احتمال تأثیر نمره‌های آن بر نتیجه کنکور بیشتر است. به عبارت ساده‌تر، اگر امتحانات پایه یازدهم به صورت ملی برگزار شوند، احتمال تأثیر آنها بر نتیجه کنکور زیاد است؛ اما اگر این امتحانات به صورت محلی و در سطح مدارس برگزار شوند، نمرات آنها تأثیر مستقیمی بر نتیجه کنکور سراسری نخواهند داشت. در راستای افزایش تأثیر معدل در نتیجه کنکور، سازمان سنجش و آموزش کشور در نظر دارد هر ساله سهم تأثیر معدل را افزایش دهد و به علاوه از نمرات پایه دوازدهم، نمرات پایه‌های دهم و یازدهم نیز در نتیجه کنکور تأثیر گذار باشند.

تست زنی در سال یازدهم

در سال یازدهم کنکوری (تستی)، اغلب دانش‌آموزان با یک موضوع متداول مواجه می‌شوند: آیا باید درس‌ها را به صورت تستی یا تشریحی مطالعه کنند؟ این سوال ممکن است نگرانی‌هایی را به وجود آورده و دانش‌آموزان ممکن است به من بپرسند که کدام یک بهتر است.

واقعیت این است که تستی خواندن و تشریح زدن مکمل یکدیگر هستند و هیچ ربطی به هم ندارند. بهتر است هر دو روش را در کنار هم به کار ببرید تا به تسلط برسید.

پس از یادگیری هر درس، ابتدا آن را به صورت تشریحی بخوانید. این کار هم به آمادگی برای امتحانات مدرسه کمک می‌کند و هم پس از آن می‌توانید با حل تعدادی تست به تسلط بیشتری دست یابید. حل تست‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا نکات جدیدی را در حین تست‌زنی فرا بگیرید. در نتیجه، در سال یازدهم، تستی_تشریحی درس بخوانید.

برگشت به بالا
0216640800© کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به فروشگاه آژانس کتاب است.02166408000 طراحی سایت و سئو : توسط نونگار پردازش