دوره دوم متوسطه

دوره دوم متوسطه شامل دوره چهارساله تحصیلی،درنظام قدیم تحصیلی بوده است. درنظام قدیم این دوره شامل پایه های اول دبیرستان،دوم دبیرستان و سوم دبیرستان بوده است وسال چهارم، پایه ی پیش دانشگاهی بوده است. در نظام قدیم پایه ی اول دبیرستان به صورت عمومی بود و دانش آموز بعد ازگذراندن پایه ی اول دبیرستان،باید انتخاب رشته میکرد.که به طورعامیانه به این دوره،نظری می گفتند.که به رشته های انسانی،تجربی و ریاضی تقسیم می شد.اما با به وجود آمدن نظام تحصیلی جدید درکشور،این دوره به متوسطه دوم تغییر نام داد و دوره ی پیش دانشگاهی حذف گردید.و یک دوره ی 3ساله به وجودآمد.

 دوره دوم متوسطه،بعد از گذراندن دوره متوسطه اول است.درواقع همان دوره دبیرستان است،که دانش آموزان دردوره ی متوسط اول برای دوران دبیرستان آماده می شوند.دوره ی دوم متوسطه شامل پایه های دهم،یازدهم و دوازدهم می باشد.دراین دوره دانش آموزان با مواد درسی متنوعی درزمینه های مختلف آشنا می شوند.دانش آموزان باید برای ورود به پایه دهم انتخاب رشته ی خود را انجام داده باشند.در پایه دوم متوسطه مطالب درسی با توجه به رشته ی انتخابی تخصصی تر می شود.در این پایه دانش آموزان یکی ازرشته های علوم تجربی،انسانی و یا ریاضی را با توجه به علاقه و توانمندی های خودانتخاب می کنند.زیرا انتخاب رشته ی خوب درمسیر شغلی و تحصیلات دانشگاهی فرد تاثیر مستقیمی می گذارد.انتخاب رشته دراین دوره متنوع است،و به شاخه های نظری(تجربی،انسانی،ریاضی)،کارودانش(شاملخدمات،کشاورزی،صنعت)، فنی و حرفه ای(شامل رشته های مکانیک،کامپیوتر،الکترونیک،صنایع چوب و...) تقسیم می شود.

کتاب های دوره متوسطه دوم

کتاب های دوره متوسطه دوم

کتاب های دوره دوم متوسطه با توجه به رشته هایی که در بالا ذکرشد متفاوت است.کتاب های دوره دوم متوسطه توسط وزارت آموزش و پرورش هرکشوری تدوین وتوزیع میشود.دانش آموزان متناسب بارشته ی انتخابی،دروس تخصصی تری درزمینه ی رشته خود می خوانند که درواقع آنان را برای ورود به دانشگاه و دنیای کارآماده می کند.دررشته های کارو دانش و فنی حرفه ای ،دانش آموزان مستقیم با جنبه ی عملی کار رشته خود آشنا می شوند وحتی بعد از گذراندن دوره دوم متوسطه آمادگی کامل برای ورود به دنیای کسب و کار را دارند . کتاب های تدریس شده در این دوره تا حدی کامل و جامع است.

کتاب های منتشر شده در آژانس کتاب

درسایت آژانس کتاب علاوه برکتابهای اصلی رشته های دوره دوم متوسطه،کتاب های کاریا کمک آموزشی برای بهترمتوجه شدن مفاهیم دروس موجود است.حتی برای معلمان که خواهان این هستند که اطلاعات خود را در زمینه ی درسی که تدریس می کنند،بیشتر کنند تا با آمادگی کامل وارد کلاس شوند،کتاب هایی در زمینه ی آموزش و اطول مهم آموزشی موجود است.

همه ی دانش آموزان دردوره متوسطه دوم،دغدغه ی کنکوروآمادگی برای ورود به دانشگاه را دارند.تهیه کتاب مناسب برای آمادگی درکنکور،یک گام موثر درآمادگی قبل ازآزمون است.که آژانس کتاب برای رفاه حال دانش آموزان و والدینشان برای گشتن وتهیه کتاب مناسب،کتابهایی مانند:کتاب های تست،آمادگی برای کنکور،کتاب های جامع و...را فراهم کرده است.کتاب های موجود در این بخش بسیارگسترده و زیاد است و طیف وسیعی از کتاب های متفاوت و مفید را شامل می شود.

ويژگی های مناسب کتاب تست و آمادگی در کنکور

کتاب های تست دوره دوم متوسطه به دانش آموزان کمک می کند تا مفاهیم درسی خود را بهترمتوجه شوند ومهارت های آزمون زنی خودرابهبود ببخشند.ویژگی های مهم کتاب های کمک آموزش و کتاب های تست دوره دوم متوسطه عبارتند از :

  • نمونه سوالات آزمونی
  • توضیحات دقیق
  • پوشش کامل مطالب
  • کتاب های تمرینی
  • آزمون های مدل شبیه سازی آزمون های واقعی
  • کلید تشریحی

هنگام انتخاب کتاب ها دقت کنید،کتابی را انتخاب کنید که با نیازها و سطح دانش شما مناسب است.ومفاهیم را بهتر درک می کنید و مهارت تست زنی شما را افزایش می دهد.

حرف آخر

دوره دوم متوسطه،یک دوره حیاتی برای تمامی دانش آموزان است،زیرا با انتخاب رشته ی مناسب با توانمندی ها واستعدادشان،آینده خود را تضمین می کنند. در این دوره دانش آموزان با با مفاهیم و مواد درسی متنوعی آشنا می شوند و مهارت های تحصیلی و زندگی خود را افزایش می دهند. با انتخاب کتاب های مناسب برای آمادگی درکنکور می توانید گام اول برای موفقیت را بردارید.آژانس کتاب کاررا برای دانش آموزان هموارکرده است و کتاب های مناسب برای تست زنی و آموزش بهترهر دورسی ارائه داده است.

برگشت به بالا
0216640800© کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به فروشگاه آژانس کتاب است.02166408000 طراحی سایت و سئو : توسط نونگار پردازش