• مبحث دوم مقررات ملی ساختمان نظامات اداری
 • 18,000 تومان
 • قیمت با تخفیف 16,200 تومان
 • سود شما: -1,800 تومان
 • موجودی: در انبار

با خرید این کالا بن دریافت می کتید

 • مبحث 2
فروشگاه اینترنتی آژانس کتاب بدون وقفه در حال خدمت رسانی به هموطنان عزیز می باشد .جهت خرید کتاب در صورتیکه موفق به خرید اینترنتی کتاب نشدید با شماره 66408000 021 تماس بفرمایید تا سفارش شما ثبت گردد

کتاب مبحث دوم مقررات ملی ساختمان

 • کتاب مبحث دوم مقررات ملی ساختمان نوشته دفتر امور مقررات ملی ساختمان، توسط نشر توسعه ایران به چاپ رسیده است.
 • موضوع کتاب: مهندسی معماری، نظامات اداری, شناسنامه فنی و ملکی ساختمان, نظارت ساختمان

درباره کتاب مبحث دوم مقررات ملی ساختمان

مبحث دوم مقررات ملی ساختمان،  نظامات اداری را بررسی میکند. این مبحث با نام انگلیسی Administration  آخرین بار در سال 1384 ویرایش شد. تاکنون آیین نامه و شیوه نامه‌های متعددی در زمینه قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان وضع شده است ولی مهم ترین آنان مبحث دوم مقررات ملی ساختمان تحت عنوان «نظامات اداری مربوط به آیین‌نامه ماده 33 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان» است. در این کتاب که شامل یازده فصل میشود، وظایف هریک از نهادها و سازمان¬های عهده دار کنترل مقررات ملی ساختمان مشخص شده است و ترتیب اجرای آنها موکول به شیوه نامه¬هایی شده است که باید ظرف مدت شش ماه تدوین شده و توسط وزارت مسکن و شهرسازی به تصویب برسند.

بسیاری از ابهامات و مشکلاتی که در اجرای قانون وجود داشت در این مبحث مرتفع گردیده است و برای تمام عوامل موثر در ساخت و ساز قوانین واضحی تعیین شده است. تعدادی از شیوه نامه‌های مرتبط با ساخت و ساز و جزئیات مربوط به دفترچه اطلاعات ساختمان و شناسنامه فنی و ملکی نیز در این مبحث بیان شده است.


مباحث فصل‌های مبحث دوم مقررات ملی ساختمان
 1. کلیات
 2. طراحی ساختمان
 3.  اجرای ساختمان
 4. نظارت ساختمان
 5. فهرست ‌های قیمت خدمات مهندسی و نحوه عمل به ماده12 آیین‌نامه اجرایی
 6.  شناسنامه فنی و ملکی ساختمان
 7. شیوه‌نامه تعیین حدود صلاحیت و ظرفیت اشتغال اشخاص حقوقی موضوع تبصره 4 ماده 11 
 8. پیوست مربوط به شیوه‌نامه مجریان ساختمان شامل شرایط عمومی قرارداد مجریان ساختمان

مقررات ملی ساختمان ایران چیست؟

مقررات ملی ساختمان اصولی را ارائه میدهد و از طراحان میخواهد طبق اصول مهندسی مندرج در آن طراحی و محاسبات خود را انجام دهند. این مقررات به مباحث مربوط به احداث، بهسازی، تغییر کاربری، تعمیر، تخریب یا توسعه ساختمان میپردازد. 
مقررات ملی ساختمان فراگیرترین آیین نامه ی موجود در عرصه ساختمان هستند و رعایت آنها ایمنی، بهداشت، سلامت و صرفه اقتصادی فرد و جامعه را تامین میکند. دستیابی به این اهداف باید در کنار آن آموزشی کامل به مهندسین ساختمان به طور خاص و مردم عادی انجام شود. همچنین نظامی کارآمد باید وجود داشته باشد تا اعمال و کنترل این مقررات و تنظیم روابط دخیل در ساخت و ساز، مسئولیت‌ها، شرح وظایف و مراحل قانونی اقدامات ساخت، توسعه بنا، تغییر کاربری و سایر موارد مربوط به ساختمان، به درستی انجام شود. مقررات ملی ساختمان به دو دسته ی زیر تقسیم میشود:
 • اصول و قواعد فنی که رعایت آنها در طراحی، محاسبه، اجرا، بهره‌برداری و نگهداری ساختمانها موجب اطمینان از ایمنی، بهداشت، بهره‌دهی مناسب، آسایش و صرفه اقتصادی میشود.
 • آئین‌نامه کنترل اجرا که حدود قوانین تعیین شده، ترتیب اجرای آنها، حدود و اختیارات و وظایف سازمانهای عهده دار کنترل و ترویج این اصول و قواعد در هر مبحث را تعیین می‌کند.

راهنمای مباحث مقررات ملی ساختمان

راهنمای مبحث سیزدهم :طرح واجرای تاسیسات برقی ساختمانها
راهنمای مبحث سوم (1392) :حفاظت ساختمانها در مقابل حریق
راهنمای مبحث ششم (1390) : بارهای وارد بر ساختمان
راهنمای مبحث هفتم(1390):پی و پی سازی
راهنمای مبحث نهم(1390):طرح و اجرای ساختمانهای بتن آرمه
راهنمای مبحث چهاردهم: تاسیسات مکانیکی (1392)
راهنمای مبحث شانزدهم :تاسیسات بهداشتی (1392)
راهنمای مبحث نوزدهم : صرفه جویی در مصرف انرژی (1392)
راهنمای مبحث بیست و یکم:پدافند غیرعامل(1392)
راهنمای جوش و اتصالات جوشی در ساختمانهای فولادی (1390)
راهنمای طراحی واجرای قالب بندی سازه های بتنی
دستورالعمل تحلیل آسیب پذیری و بهسازی لرزه ای ساختمانهای بنایی غیر مسلح موجود

نمایش بیشتر
شابک
شابک 9789647588515

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

برچسب ها: مبحث دوم مقررات ملی ساختمان, نشر توسعه ایران, مباحث 22گانه مقررات ملی ساختمان

فروشگاه اینترنتی آژانس بوک، بررسی، انتخاب و خرید آنلاین

آژانس بوک به عنوان یکی از قدیمی‌ترین فروشگاه های اینترنتی کتاب با بیش از یک دهه تجربه، با پایبندی به سه اصل، پرداخت در محل ویژه تهران، تضمین اصل‌بودن کتاب و همچنین مطابقت قیمت فروش با قیمت درج شده در کتاب موفق شده ایم که نظر مشتریان محترم را جلب نماییم امیدواریم با تلاش بیشتر ما و همچنین راهنمایی شما عزیزان بتوانیم بیشتر در این حوزه فعالیت کنیم. به محض ورود به سایت آژانس بوک با دنیایی از کتاب در حوزه های مختلف رو به رو خواهید شد و حتی در صورت نبودن کتابی در سایت می توانید از طریق سفارش آسان و یا از طریق تماس با شماره 02166408000 سفارش خود را ثبت نمایید. ...مشاهده بیشتر

تمامی حقوق برای آژانس کتاب محفوظ می باشد