• مبحث دهم مقررات ملی ساختمان طرح و اجرای ساختمانهای فولادی 1392
 • 50,000 تومان
 • موجودی: در انبار

با خرید این کالا بن دریافت می کتید

 • مبحث 10

کتاب مبحث دهم مقررات ملی ساختمان

 • کتاب مبحث دهم مقررات ملی ساختمان نوشته دفتر امور مقررات ملی ساختمان، توسط نشر توسعه ایران به چاپ رسیده است.
 • موضوع کتاب: مهندسی معماری، طراحی و اجرای ساختمان های فولادی, الزامات طراحی لرزه‌ای, الزامات طراحی

درباره کتاب مبحث 10مقررات ملی ساختمان

مبحث دهم مقررات ملی ساختمان در رابطه با  "طرح و اجرای ساختمان های فولادی"  میباشد. در این مبحث حداقل ضوابط و مقرراتی مشخص شده است که با رعایت آنان شرایط ایمنی، قابلیت بهره‌برداری و پایایی سازه‌های که در این کتاب عنوان شده اند، فراهم میشود. نام انگلیسی این کتاب Design and Construction of Steel Structures است. آخرین ویرایش آن در سال 1392 انجام شده است.

الزامات عمومی، الزامات طراحی لرزه‌ای و نیز الزامات ساخت، نصب و کنترل در این مبحث بررسی میشوند. مقررات مربوط به سازه¬هایی چون پل‌های جاده و راه‌ آهن در این مبحث قرار ندارند بلکه تنها ساختمان‌هایی با کاربری‌های مندرج در قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و آیین نامه اجرایی مورد بررسی قرار گرفته¬اند.

مباحث مبحث دهم مقررات ملی ساختمان
 1. الزامات عمومی
 2. الزامات طراحی
 3. الزامات طراحی لرزه‌ای
 4. ساخت،نصب و کنترل
مقررات ملی ساختمان ایران چیست؟
مقررات ملی ساختمان اصولی را ارائه میدهد و از طراحان میخواهد طبق اصول مهندسی مندرج در آن طراحی و محاسبات خود را انجام دهند. این مقررات به مباحث مربوط به احداث، بهسازی، تغییر کاربری، تعمیر، تخریب یا توسعه ساختمان میپردازد. 
مقررات ملی ساختمان فراگیرترین آیین نامه ی موجود در عرصه ساختمان هستند و رعایت آنها ایمنی، بهداشت، سلامت و صرفه اقتصادی فرد و جامعه را تامین میکند. دستیابی به این اهداف باید در کنار آن آموزشی کامل به مهندسین ساختمان به طور خاص و مردم عادی انجام شود. همچنین نظامی کارآمد باید وجود داشته باشد تا اعمال و کنترل این مقررات و تنظیم روابط دخیل در ساخت و ساز، مسئولیت‌ها، شرح وظایف و مراحل قانونی اقدامات ساخت، توسعه بنا، تغییر کاربری و سایر موارد مربوط به ساختمان، به درستی انجام شود. مقررات ملی ساختمان به دو دسته ی زیر تقسیم میشود:
 • اصول و قواعد فنی که رعایت آنها در طراحی، محاسبه، اجرا، بهره‌برداری و نگهداری ساختمانها موجب اطمینان از ایمنی، بهداشت، بهره‌دهی مناسب، آسایش و صرفه اقتصادی میشود.
 • آئین‌نامه کنترل اجرا که حدود قوانین تعیین شده، ترتیب اجرای آنها، حدود و اختیارات و وظایف سازمانهای عهده دار کنترل و ترویج این اصول و قواعد در هر مبحث را تعیین می‌کند.

راهنمای مباحث مقررات ملی ساختمان

راهنمای مبحث سیزدهم :طرح واجرای تاسیسات برقی ساختمانها
راهنمای مبحث سوم (1392) :حفاظت ساختمانها در مقابل حریق
راهنمای مبحث ششم (1390) : بارهای وارد بر ساختمان
راهنمای مبحث هفتم(1390):پی و پی سازی
راهنمای مبحث نهم(1390):طرح و اجرای ساختمانهای بتن آرمه
راهنمای مبحث چهاردهم: تاسیسات مکانیکی (1392)
راهنمای مبحث شانزدهم :تأسیسات بهداشتی (1392)
راهنمای مبحث نوزدهم : صرفه جویی در مصرف انرژی (1392)
راهنمای مبحث بیست و یکم:پدافند غیرعامل(1392)
راهنمای جوش و اتصالات جوشی در ساختمانهای فولادی (1390)
راهنمای طراحی واجرای قالب بندی سازه های بتنی
دستورالعمل تحلیل آسیب پذیری و بهسازی لرزه ای ساختمانهای بنایی غیر مسلح موجود

نمایش بیشتر
شابک
شابک 9789647588492

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

برچسب ها: مبحث دهم مقررات ملی ساختمان, نشر توسعه ایران, مباحث 22گانه مقررات ملی ساختمان

فروشگاه اینترنتی آژانس بوک، بررسی، انتخاب و خرید آنلاین

آژانس بوک به عنوان یکی از قدیمی‌ترین فروشگاه های اینترنتی کتاب با بیش از یک دهه تجربه، با پایبندی به سه اصل، پرداخت در محل ویژه تهران، تضمین اصل‌بودن کتاب و همچنین مطابقت قیمت فروش با قیمت درج شده در کتاب موفق شده ایم که نظر مشتریان محترم را جلب نماییم امیدواریم با تلاش بیشتر ما و همچنین راهنمایی شما عزیزان بتوانیم بیشتر در این حوزه فعالیت کنیم. به محض ورود به سایت آژانس بوک با دنیایی از کتاب در حوزه های مختلف رو به رو خواهید شد و حتی در صورت نبودن کتابی در سایت می توانید از طریق سفارش آسان و یا از طریق تماس با شماره 02166408000 سفارش خود را ثبت نمایید. ...مشاهده بیشتر

تمامی حقوق برای آژانس کتاب محفوظ می باشد