تقویم-سالنامه

کتاب‌های سالنامه (یا کتاب‌های سالیانه)عموماً به عنوان منابع مفیدی برای اطلاعات سالانه در زمینه‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. این کتب به صورت سالیانه منتشر می‌شوند وشامل اطلاعات وآمارهای به‌ روزدر موضوعات مختلف می‌شوند. سالنامه ها دفترهای تاریخدار هستند که برگه هایی به تعداد روزهای سال دارند.درسالنامه ها تقویم یک سال چاپ میشود،وتاریخ ومناسبتهای هر روز درهربرگه ی آن چاپ میشود.در سالنامه هایی که در ایران چاپ میشود علاوه بر تاریخ شمسی،تاریخ قمری و میلادی هم ذکر میشود. ادامه به برخی از نوع‌های کتاب‌های سالنامه و کاربردهای آنها اشاره می‌شود:

انواع سالنامه ها

 • سالنامه اقتصادی: این نوع سالنامه حاوی آمارها، اطلاعات اقتصادی، نمودارها و تحلیل‌های مرتبط با وضعیت اقتصادی کشور یا مناطق مختلف است. برای کسب اطلاعات جدید و به‌ روز در زمینه اقتصاد و بازارها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • سالنامه فرهنگی: این نوع سالنامه شامل اطلاعات درباره تاریخ، هنر، فرهنگ، ادب و سایر جنبه‌های فرهنگی یک کشور یا منطقه است. ازآن برای مطالعه و شناخت عمیق‌تر فرهنگ و تاریخ یک جامعه استفاده می‌شود.
 • سالنامه ورزشی: این نوع سالنامه حاوی آمارها، نتایج مسابقات و اخبار ورزشی است. ازآن برای دنبال کردن تازه ‌ترین اخبارو اطلاعات ورزشی، نتایج مسابقات و تحلیل‌های ورزشی استفاده میشود.
 • سالنامه علمی: این نوع سالنامه حاوی مقالات علمی، تحقیقات، تجزیه و تحلیل‌های دقیق درزمینه‌های مختلف علمی می‌باشد.ازآن برای دسترسی به تحقیقات جدید و اطلاعات علمی درحوزه‌های مختلف استفاده می‌شود.
 • سالنامه کشاورزی: این نوع سالنامه شامل آمارها واطلاعات مرتبط با کشاورزی، باغبانی و دامپروری است. کشاورزان و علاقه‌مندان به این صنعت از آن برای برنامه‌ریزی و کشاورزی موثر استفاده می‌کند.
 • سالنامه پزشکی:این نوع سالنامه حاوی اطلاعات پزشکی،نکات بهداشتی، تحقیقات پزشکی و اخبارسلامت است. از آن برای دسترسی به راهکارهای بهبود وضعیت سلامت و اطلاعات درمانی استفاده می‌شود.
 • سالنامه هنری:این نوع سالنامه شامل اطلاعات ومقالات درباره هنر، نمایشگاه‌ها، هنرمندان و رویدادهای هنری است. از آن برای آشنایی با جریان‌ها و رویدادهای هنری استفاده میشود.
 • ازسالنامه‌ها به عنوان منابع معتبروبه‌ روزاطلاعات مورد توجه متخصصان و علاقه‌مندان در زمینه‌های مختلف استفاده می‌شوند.

انواع سالنامه از نظر ابعاد

 • ابعاد و سایزی که درسالنامه ها استفاده شده است، باعث شده است طراحی های متنوعی برای کاربران ایجاد کند.
 • سالنامه وزیری: این سالنامه دارای کاربرد بالایی بین مخاطبان است.و جز نمونه های بزرگ سالنامه است،و برای کسانی که میخواهند این سالنامه را همراه خود داشته باشند،پیشنهاد نمیشود.زیرا قابلیت حمل در تمام اندازه ی کیف ها را ندارد.
 • سالنامه رقعی: این مدل سالنامه کاربرد بیشتری نسبت به سالنامه وزیری دارد.با توجه به اینکه خوش دست تر است،قابلیت حمل راحت تری را هم دارد.
 • سالنامه رحلی: به این سالنامه،سررسید مدیران هم گفته میشود.که در اندازه های بزرگ،کوچک و متوسط طراحی شده است.استفاده از مواد با کیفیت بالا در ساخت جلد،این سالنامه را ماندگار کرده است.
 • سالنامه جیبی: یکی از بهترین سالنامه به صورت جیبی می باشد،که به راحتی میتوانید این ابزار را حمل کنید.این سالنامه ها از تنوع بالایی برخودار هستند.با توجه به ایتفاده هر روزه و حمل همیشگی این سالنامه ،در ساخت این سالنامه ها از مواد باکیفیت استفاده میشود،تا ماندگاری بیشتری داشته باشد.

سالنامه موجود در آژانس کتاب

در حال آماده سالنامه و تقویم نجومی در آژانس کتاب، از نوع پالتویی و نوع جیبی موجود می باشد. حمل و استفاده روزانه از این سالنامه راحت است. جنس جلد چرم و دور دوخت است. جنس به کار رفته در برگه های آن از جنس کاغذ مرغوب و زرد رنگ استفاده شده تا بتوان راحت تر نوشت. سالنامه ای زیبا و خوش دست می باشد، که با قیمتی مناسب می توانید از سایت آژانس کتاب سفارش بدهید. 

برگشت به بالا
0216640800© کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به فروشگاه آژانس کتاب است.02166408000 طراحی سایت و سئو : توسط نونگار پردازش