دوره اول متوسطه

دوره ی متوسطه اول در ایران به دوره ی سه ساله بین دوران ابتدایی و دوره دوم متوسطه گفته می شود. درگذشته به این دوره راهنمای گفته می شد که بعد از گذراندن این دوره به فرد مدرک تحصیلی به نام سیکل داده می شد. سه سال این دوره در گذشته به نام کلاس های اول راهنمایی، دوم راهنمایی و سوم راهنمایی تقسیم می شد.اما از سال 1392 نظام تحصیلی جدیدی درکشوربه وجود آمد، که دوره پنج ساله ابتدایی به دوره شش ساله تبدیل شد. ودوره راهنمایی و دبیرستان با یکدیگرادغام شدند که به دوره شش ساله به نام متوسطه تبدیل شدند. و پیش دانشگاهی هم حذف شد.دوره ی متوسطه اول با دوره ی راهنمایی در گذشته با یکدیگریک سال ازنظرپایه ی تحصیلی تفاوت دارند، هرچند هر2 دوره ازسه پایه تشکیل شده اند.

/

دوره ی متوسطه اول

دوره ی متوسطه شامل مراحل تحصیلی متوسطه است که دربسیاری ازسیستم های جوامع مختلف وجود دارد.این دوره شامل متوسطه اول ومتوسطه دوم است.دردوره متوسطه اول مراحل تحصیل از پایه 6 تا پایه 8 را شامل می شود وبه دانش آموزان مفاهیم ومهارت های آموزش راتعلیم می دهند .این مرحله  سن بین12تا 15 سال را شامل می شود.دراین دوره دانش آموزان با منابع تحصیلی مختلفی مانند:تاریخ،ادبیات،علوم،ریاضی،زبان انگلیسی،عربی،هنر،تربیت برنی،علوم وادبیات فارسی آشنا می شوند.بعد از تغییراتی درنظام آموزشی کشور،کتاب های این دوره هم تغییراتی داشته اند،مانند:کتاب های تاریخ،جغرافیا وتعلیمات اجتماعی،با یکدیگرادغام شدند و کتاب جامع،مطالعات اجتماعی را تدوین کردند.نام کتاب حرفه و فن به نام،کار و فناوری تغییر یافت.

دراین مرحله تحصیلی دانش آموزان با کتب درسی مخصوص هرماده ای آشنا می شوند، که شامل توضیحاتی در مورد مفاهیم درسی و تمریناتی برای تثبیت مطالب است. دردوره ی متوسطه اول دانش آموزان آمادگی لازم برای مراحل بعدی تحصیلی،دوره دوم متوسطه و دانشگاه را به دست می آورند. دراین دوره دانش آموزان مهارت های مطالعه،تحلیل و حل مسائل را تقویت می کنند.

کتاب های دوره متوسطه اول

کتاب های دوره متوسطه اول معمولا براساس سیستم تعلیمی و منطقه مورد نظرتنظیم می شوند.اما در کل موضاعات مشترکی را شامل می شوند،مانند: ریاضیات،علوم،زبان،ادبیات،تاریخ جغرافیا،علوم اجتماعی،فنون ومهارت های عملی. در کنار کتاب های اصلی،کتاب هایی برای آموزش بهترو یا همان کتاب های کمک درسی وجود دارد که هم به دانش آموز و هم به معلم کمک می کنند تا مطالب آموزشی بهتر تدریس و درذهن دانش آموز تثبیت شوند. برای اطلاعات دقیقتر و مشخصات کتاب‌های درسی متوسطه اول در منطقه مورد نظرتان، می‌توانید به منابع معتبر محلی، وب‌سایت‌های وزارت آموزش و پرورش یا مدارس محلی مراجعه کنید. همچنین، معمولاً در کتاب‌فروشی‌ها و فروشگاه‌های آنلاین نیز می‌توانید کتاب‌های درسی متوسطه اول را پیدا کنید.

ویژگی های خوب کتاب های  کمک درسی

  • توضیحات واضح
  • تمرینات ومثال ها
  • تصاویر و نمودارها
  • مثال های واقعی
  • آزمون وارزیابی
  • به روزبودن
  • تنوع وانعطاف پذیری

همچنین،نویسنده کتاب های کمک درسی وکتاب های کار،بایدتوانمندی تبدیل مفاهیم پیچیده به مفاهیم ساده تررا داشته باشد.

کتاب های کمک درسی پایه اول متوسطه

آژانس کتاب با درنظرگرفتن این پایه،دسته بندی کتاب های پایه اول متوسطه را درخودجای داده است،که یک منبع عظیم ومفید برای دانش آموزان است.گذراندن این دوره بدون کمک گرفتن ازکتاب های کمک درسی وکتاب های منابع آموزشی برای تفهیم بهترمطالب،برای دانش آموزان کمی مشکل است.زیرا دانش آموز تازه وارد یک مرحله ی تحصیلی جدید با کتاب های جدید ومفاهیم پیچیده تر نسبت به کتاب های دوره ی ابتدایی شده است.کتاب های کمک آموزشی دوره متوسطه اول،شامل پایه های هفتم،هشتم ونهم می باشد.درسنامه وآموزش،یکی ازپرطرفدارترین کتاب های این بخش است.همچنین علاوه برکتابهای کمک آموزشی،می توان به نمونه سوالات امتحانی ونمونه سوالات تشریحی اشاره کرد،که به دانش آموزان برای موفقیت درامتحانات دی ماه و خرداد ماه کمک می کند.

انتشارات کتاب های متوسطه اول

وجود انتشارات خوب درآژانس کتاب یک ویژگی مناسب وخوب برای دانش آموزان و والدین آنهاست،برخی دروس که دانش آموزان می توانند درآژانس کتاب بررسی کنند،کتاب های اصلی آن ها است،که هر کدام به طورجداگانه دارای کتاب های کمک آموزشی و کتاب کاراست.برخی کتاب ها هم هستند که به طور جامع و کامل منتشر شده اند که تمام دروس مهم آن پایه را در برگرفته است.این یک مزیت خوب برای دانش آموزان است که به جای خرید چند کتاب برای دروس مختلف،یک کتاب جامع راتهیه کنند.بعضی از والدین هستند که تمایل دارند فرزند خود رابرای تحصیل دردوره ی متوسطه اول به مدارس نمونه و یا تیزهوشان بفرستند،که برای ورود به این مدارس،آزمونی برگزارمی شود،که دانش آموز را از لحاظ علمی بسنجند.برای آمادگی دراین آزمون دانش آموز باید مطالعه زیاد وموثری داشته باشد.آژانس کتاب برای این آزمون ها کتاب های جامع هفتم تیزهوشان و کتاب های بانک سوالات پایه هفتم را فراهم کرده است.

برگشت به بالا
0216640800© کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به فروشگاه آژانس کتاب است.02166408000 طراحی سایت و سئو : توسط نونگار پردازش