021-66408000

گام های پر قدرت به سوی ثروت

نویسندگان:  

ناشر: بازاریابی

سال چاپ 1397
نوبت چاپ اول
قطع کتاب وزیری
نوع جلد شومیز
تعداد صفحات 168
  • 24,000 تومان
  • موجودی: در انبار

با خرید این کالا بن دریافت می کتید

  • گام های پر قدرت به سوی ثروت

کتاب گام های پر قدرت به سوی ثروت

  • کتاب گام های پر قدرت به سوی ثروت نوشته علی خادم الرضا, توسط انتشارات بازاریابی به چاپ رسیده است.
  • موضوع کتاب: بازاریابی, اصول موفقیت در سرمایه‌گذاری, اصول بنیادین موفقیت در سرمایه‌گذاری در ایران

درباره کتاب گام های پر قدرت به سوی ثروت:

گامهای پرقدرت به‌سوی ثروت"، کتابی است برای آنهایی که می‌خواهند گامهای قدرتمندی به سوی ثروت بردارند.

به نوشته‌ی مؤلف این کتاب، علی خادم‌الرضا، ثروت و توان اقتصادی از اصلی‌ترین دلایل موفقیت، کامیابی، خوشحالی مردم در زندگی شخصی و همچنین کشورها در مقیاس بزرگتر اجتماعی است.

دیدگاههای مولف کتاب روشن است، استدلالهایی که بر این دیدگاهها می‌آورد، نیز روشن است. از جمله آنکه بر این باور است که مشکل فقر و بی‌پولی از مشکلاتی است که با پول حل نمی‌شود! برای اطلاع از استدلالهای مولف، صفحات 15 و 16 را بخوانید.

همچنین بر این باور است که "این درآمد بالا، طلا، مسکن، سرمایه‌گذاری در بورس، ارز و... نیستند که ما را ثروتمند می‌کنند بلکه، دانش و مهارتهای ما درباره‌ی مدیریت درآمد بالا، طلا، مسکن، بورس، ارز و... است که می‌تواند ما را ثروتمند کند. خوشبختانه این مهارتها همگی با آموزش صحیح قابل دستیابی هستند."

اصول موفقیت در سرمایه‌گذاری

"گامهای پرقدرت به‌سوی ثروت"، یعنی کتاب حاضر، از اصول بنیادین موفقیت در سرمایه‌گذاری در ایران می‌گوید.

بخش دوم کتاب، کاربردی است و مهمترین استراتژیهای موفقیت در سرمایه‌گذاری را ارائه می‌کند.

متن دلنشین این کتاب به‌گونه‌ای است که خواننده تمایل دارد تا به پایان پیش برود. از سخنان بزرگان، جابه‌جا می‌خوانید. این سخنان، هم انگیزه‌بخش هستند، و هم خطوط راهنما و کلیدی را در اختیار خواننده قرار می‌دهند.

مبتنی بر همین سخنان بزرگان، خواننده در همان آغاز درمی‌یابد که مهمترین دستاورد ثروت برای اشخاص، آزادی زمان و انرژی می‌آورد. به این ترتیب، تولید ثروت با "ثروت‌اندوزی" و "مال‌اندوزی" کاملاً متفاوت است.

عبارتهای دلنشین که گاه کاملاً در جایگاه استدلال نشسته‌اند، خواننده را برمی‌انگیزد تا به تجدیدنظر در دیدگاههایش بپردازد. برای مثال این عبارت را بخوانید که از ارشمیدوس نقل می‌کند؛ "زمانی ارشمیدوس، فیلسوف و ریاضیدان یونانی، گفته بود که اگر اهرم و تکیه‌گاهی به من بدهید، زمین را جابه‌جا خواهم کرد. می‌توان گفت که ثروت در دستان اشخاص توانگر بهترین اهرم برای ایجاد تغییرات ارزشمند در جهان است. در اینجاست که ثروت درونی در کنار ثروت بیرونی معجزه می‌کند."

نثر کتاب بی‌آلایش است. هرکجا لازم بوده از استعاره و طنز بهره برده است تا بتواند بخوبی مفاهیم و مقصود نویسنده را انتقال دهد. برای مثال صفحه‌ی 116 را بخوانید:

"مسافرت به قطب بسیار عالی است، به شرط آنکه برای برگشت از آنجا نیز برنامه‌ای داشته باشیم. اگر نمی‌دانید چه موقع از یک سرمایه‌گذاری خارج شوید، هرگز اقدام به خرید نکنید. به همین منظور باید قبل از تصمیم‌گیری و انجام هر سرمایه‌گذاری، سناریوهای مختلفی برای حالتهای موفقیت و شکست آن سرمایه‌گذاری در نظر بگیریم و سپس بر مبنای محتمل‌ترین سناریو دست به اقدام بزنیم. به این ترتیب احتمال شکست و ضرر کاهش می‌یابد."

بهره‌گیری از استعاره‌ها و ضرب‌المثلها، این کتاب را از حالت خشک و کلیشه‌ای بیرون آورده است. برای مثال وقتی ویژگی "سرمایه‌گذار" را برمی‌شمارد، از واقع‌بینی به جای خوشبینی یاد می‌کند. جمله‌ی معروف دریانوردان انگلیسی را در این باره بخوانید که می‌گویند: "امید به بهترینها داریم، اما برای بدترینها آماده‌ایم."

همچنین است که علی خادم‌الرضا، مؤلف این کتاب، پیشنهاد می‌دهد برای سرمایه‌گذاری لازم است از خطای کلیشه‌ای بپرهیزید. این خطا، ترکیبی است از بینش و پیشداوری. راه‌حل عملی نیز ارائه می‌دهد که باید دیوارهای ذهنی را خراب کنیم و پس از بررسی همه‌جانبه، تصمیم‌گیری کنیم.

با پایان یافتن استدلال، کتاب، جمله‌ای از ماکسیم گورکی آورده است:

"نشستن در ارابه‌ی گذشته، شما را به هیچ جایی نمی‌رساند."

از جمله‌ی بارزترین ویژگیهای این کتاب آن است که دیدگاههای تازه، پیچیده، و علمی مربوط به "اقتصاد"، بدون حاشیه‌پردازی، ساده و روان معرفی شده است.

برای مثال، در این کتاب با جنبه‌هایی از "اقتصاد رفتاری" آشنا می‌شویم. اقتصاد رفتاری به ساده‌ترین تعریف پیوندی است بین دانش اقتصاد، و مطالعات روانشناسی.

فصلهای پایانی کتاب بخوبی از "اقتصاد رفتاری" بهره‌مند شده است آن هم بدون آنکه خواننده ناگزیر باشد خود را با مفاهیم پیچیده‌ی علمی درگیر کند و به زحمت بیفتد.

امتیاز دیگری که در این کتاب با آن روبه‌روئیم، دریچه‌ها و کادرهایی است که در صفحات کتاب ملاحظه می‌شود. این کادرها، افشره‌ی آنچه نویسنده قرار است اطلاع بدهد، به‌سرعت در اختیار خواننده قرار می‌دهد.

برای موفقیت در سرمایه‌گذاری، اطلاعات و داناییهای فراوانی نیاز داریم که این کتاب بخوبی به آن اشاره کرده است. در این کتاب، مبتنی بر دیدگاه وارن بافت، از ثروتمندترین مردان جهان، می‌آموزیم که:

"دایره‌ی شایستگی خود را بشناسید و همواره درون آن بمانید؛ اندازه‌ی این دایره مهم نیست، اما دانستن مرزهای آن حیاتی است".
نمایش بیشتر

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

برچسب ها: گام های پر قدرت به سوی ثروت علی خادم الرضا, انتشارات بازاریابی, کتاب های بازاریابی, علی خادم الرضا

تماس با ما

021-66408000

میدان انقلاب، ضلع جنوب شرقی میدان-پلاک 7، فروشگاه بانک کتاب ( سفارش تلفنی کتاب)

ajansbookemail@gmail.com

اعتماد ما

شبکه های اجتماعی

اینستاگرام    گوگل پلاس   توییتر فیس بوک 
 
  تلگرام   پینترست   کتاب مناسب   متن کتاب

عضویت در خبرنامه

تمامی حقوق برای آژانس کتاب محفوظ می باشد