021-66408000

استراتژی افزایش مشارکت مؤثر و رقابتی بخش صنایع کوچک و متوسط

ناشر: رسا

مترجم ها: مسعود شفیعی, عبدالرضا شقاقی

سال چاپ 1389
نوبت چاپ اول
قطع کتاب وزیری
نوع جلد شومیز
تعداد صفحات 376
  • 15,000 تومان
  • موجودی: در انبار

با خرید این کالا بن دریافت می کتید

  • استراتژی افزایش مشارکت

کتاب استراتژی افزایش مشارکت مؤثر و رقابتی بخش صنایع کوچک و متوسط

  • کتاب استراتژی افزایش مشارکت موثر و رقابتی بخش صنایع کوچک و متوسط نوشته سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) با ترجمه مسعود شفیعی, عبدالرضا شقاقی، توسط انتشارات رسا به چاپ رسیده است.
  • موضوع کتاب: مدیریت و اقتصاد, مدیریت استراتژیک, بنگاه‏های اقتصادی جدید و بهبود فعالیت‏های بنگاه‏های اقتصادی

درباره کتاب استراتژی افزایش مشارکت موثر

افزایش مشارکت مؤثر و رقابتی بخش صنایع کوچک و متوسط در اکثر کشورهای جهان، توسعه صنایع کوچک و متوسط جزو سیاست‏های اصلی و اولویت‏دار دولت‏ها به‏شمار می‏رود و رویکرد ویژه‏ای به‏منظور حمایت از ایجاد، رشد و بقای این‏گونه واحدها اتخاذ می‏شود چرا که برنامه‏ریزی برای توسعه صنعتی و اقتصادی، اشتغالزایی، توسعه صادرات و نوآوری بدون حمایت و پشتیبانی از صنایع کوچک و متوسط میسر نخواهد شد و این تجربه‏ای است که اقتصادهای توسعه‏یافته و در حال توسعه مؤید آن هستند. این درحالی است که در کشور ما که قریب 99 درصد بنگاه‏های اقتصادی کشور )بر اساس آمار مرکز آمار ایران( را واحدهای کوچک و متوسط تشکیل می‏دهند، هنوز حتی تعریف واحدی از بنگاه‏های کوچک و متوسط وجود ندارد. همچنین فقدان تشکل‏های منسجم در بخش خصوصی و عدم توانایی لازم در رایزنی مهمترین آفتی است که گریبانگیر بخش صنایع کوچک و متوسط کشور می‏باشد. اقدامات دولت برای ایجاد یک فضای کسب‏وکار مناسب برای صنایع کوچک و متوسط یک گام اساسی برای توسعه محیطی توانمند به‏منظور ارتقاء رقابت‏پذیری است که پیش‏شرط اشتغالزایی و توسعه صادرات غیرنفتی است. این اقدامات و سیاستگذاری‏ها می‏تواند سیاست‏های مالی و مالیاتی، قانون کار، قوانین محیط زیست و مجموعه‏ای از مسایل حقوقی را شامل شود که بر ایجاد بنگاه‏های اقتصادی جدید و بهبود فعالیت‏های بنگاه‏های اقتصادی موجود تأثیر مستقیم دارد.
 
نمایش بیشتر

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

برچسب ها: استراتژی سازمان توسعه صنعتی ملل متحد, انتشارات رسا, کتاب های مدیریت و اقتصاد, سازمان توسعه صنعتی ملل متحد, کتاب استراتژی افزایش مشارکت مؤثر

تماس با ما

021-66408000

میدان انقلاب، ضلع جنوب شرقی میدان-پلاک 7، فروشگاه بانک کتاب ( سفارش تلفنی کتاب)

ajansbookemail@gmail.com

اعتماد ما

شبکه های اجتماعی

اینستاگرام    گوگل پلاس   توییتر فیس بوک 
 
  تلگرام   پینترست   کتاب مناسب   متن کتاب

عضویت در خبرنامه

تمامی حقوق برای آژانس کتاب محفوظ می باشد