• استراتژی های رشد و توسعه اقتصادی

استراتژی های رشد و توسعه اقتصادی

نویسندگان:  

ناشر: نشرنی

سال چاپ 1396
نوبت چاپ اول
قطع کتاب وزیری
نوع جلد شومیز
تعداد صفحات 336
 • 26,000 تومان
 • موجودی: در انبار

با خرید این کالا بن دریافت می کتید

 • استراتژی‌های رشد

کتاب استراتژیهای رشد و توسعه اقتصادی

 • کتاب استراتژی‌های رشد نوشته محمدقلی یوسفی، توسط نشرنی به چاپ رسیده است.
 • موضوع کتاب: اقتصاد، توسعه، توسعه اقتصادی

درباره کتاب استراتژیهای رشد

این کتاب به تحلیل مسائلی می‌پردازد که برای کشورهای توسعه‌نیافته حائز اهمیت‌اند. مؤلف سعی کرده است با تحلیل ریشه‌ای مسائل، خوانندگان را از افتادن در دام تحلیل‌های صوری متغیرهای ظاهری و بی‌بنیان برحذر دارد. در بررسی کلینیکی اقتصاد، نهادها به‌مثابه عناصر کلیدی توسعه معرفی می‌شوند، اما برخلاف تصور مرسوم در اندیشه‌های سنتی اقتصاد توسعه، نهادها، مناسب و یا سازگار با فرایند توسعه فرض نمی‌شوند بلکه بر طراحی و تدوین آن‌ها متناسب با شرایط و برقراری حاکمیت قانون، آزادی فردی، حقوق مالکیت، کنترل فساد و رانت، شفافیت و پاسخگویی تأکید می‌گردد. اعتقاد بر این است که نهادها هستند که فرصت‌ها، انگیزه‌ها، ریسک‌ها و محدودیت‌ها را تعیین و سیاست‌ها را طراحی و تدوین می‌نمایند.
برخلاف تصور مرسوم، در این‌جا «رشد و توسعه» و نیز «بازار و آزادی» مترادف تلقی نمی‌شوند و مسیر توسعه یگانه و خطی منظور نمی‌شود و یا «رشد و توزیع»، «عدالت و کارایی»، «درونگرایی و برونگرایی» و «تورم و بیکاری» متضاد دانسته نمی‌شوند بلکه بر جنبه‌های تکمیلی آن‌ها تأکید می‌شود و مسیر توسعه‌ی چندگانه و زیگزاگی معرفی می‌شود، مسیری که در آن، انسان «هدف» و خود «وسیله‌ی» توسعه شمرده می‌شود. و بر این نکته تأکید می‌شود که «رشد» بدون عدالت و آزادی، توسعه را از قالب تهی می‌سازد.

مباحث کتاب استراتژی های رشد

 1. رشد و توسعه اقتصادی
 2. شاخص های توسعه 
 3. استراتژی های رشد اقتصادی
 4. سیاست های تعدیل در فرایند توسعه اقتصادی
 5. استراتژی های تجاری توسعه اقتصادی
 6. برنامه کار برای اقتصاد توسعه
 7. توسعه اقتصادی و جامعه باز دموکراتیک
 8. امنیت و توسعه
 9. بازار و آزادی
 10. عدالت اجتماعی در فرایند توسعه اقتصادی
 11. حقوق مالکیت، عامل کلیدی توسعه اقتصادی
 12. قرارداد اجتناعی و حقوق طبیعی

نمایش بیشتر

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

برچسب ها: کتابهای نشرنی, کتاب استراتژی‌های رشد, کتابهای محمدقلی یوسفی

فروشگاه اینترنتی آژانس بوک، بررسی، انتخاب و خرید آنلاین

آژانس بوک به عنوان یکی از قدیمی‌ترین فروشگاه های اینترنتی کتاب با بیش از یک دهه تجربه، با پایبندی به سه اصل، پرداخت در محل ویژه تهران، تضمین اصل‌بودن کتاب و همچنین مطابقت قیمت فروش با قیمت درج شده در کتاب موفق شده ایم که نظر مشتریان محترم را جلب نماییم امیدواریم با تلاش بیشتر ما و همچنین راهنمایی شما عزیزان بتوانیم بیشتر در این حوزه فعالیت کنیم. به محض ورود به سایت آژانس بوک با دنیایی از کتاب در حوزه های مختلف رو به رو خواهید شد و حتی در صورت نبودن کتابی در سایت می توانید از طریق سفارش آسان و یا از طریق تماس با شماره 02166408000 سفارش خود را ثبت نمایید. ...مشاهده بیشتر

تمامی حقوق برای آژانس کتاب محفوظ می باشد