021-66408000

چهل گفتار پیرامون ارتقای مهارتهای شخصی در کسب و کار

نویسندگان:  

ناشر: بازاریابی

سال چاپ 1394
نوبت چاپ اول
قطع کتاب وزیری
نوع جلد شومیز
تعداد صفحات 256
  • 14,500 تومان
  • موجودی: در انبار

با خرید این کالا بن دریافت می کتید

  • چهل گفتار پیرامون ارتقای مهارتهای شخصی در کسب و کار

کتاب چهل گفتار پیرامون ارتقای مهارتهای شخصی در کسب و کار 

  • کتاب چهل گفتار پیرامون ارتقای مهارتهای شخصی در کسب و کار نوشته پرویز درگی، توسط انتشارات بازاریابی به چاپ رسیده است.
  • موضوع کتاب: بازاریابی، مدیریت بازاریابی

​درباره کتاب چهل گفتار پیرامون ارتقای مهارتهای شخصی در کسب و کار: 

کتاب حاضر, چهل گفتار پیرامون ارتقای مهارتهای شخصی در کسب و کار شامل 5 فصل می باشد.

​عصر دیجیتالیسم" واژه‌ی نابی است برای آنچه این روزها با آن سروکار داریم. این واژه را مرهون گفت‌و‌گو با پروفسور مایکل آر.سولومون هستیم؛ استاد ممتاز "رفتار مصرف‌کننده" در جهان (به نشریه‌ی توسعه مهندسی بازار، شماره‌ی 32 (سال هفتم، مرداد و شهریور ماه 1392، صفحات 44 تا 47 مراجعه کنید). همچنین به پیشگفتار اینجانب مراجعه شود که در کتاب "رفتار مصرف‌کننده" اثر سولومون، انتشارات بازاریابی آمده است.
سولومون به ما آموخت که "ازدحام رسانه‌ها" و "انبوه پیامها"، میزان توجه افراد را به شدت کاهش داده است. آسیب این کاهش توجه آنجا است که شهروندان (همچنین بخوانید مدیران، و حتی اصحاب دانشگاهی) نیز ظرفیت و شکیبایی بالایی برای "خواندن"، و "شنیدن"، و "درک موضوعات قابل تأمل و پیچیده" ندارند.
بر این باورم افزون بر آنچه سولومون درباره‌ی "عصر دیجیتالیسم" می‌گوید، ما در ایران در کنار شرایط خاص اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی با ویروسی به نام "تنبلی فکری و روزمرّگی"، همزیستی مسألت‌آمیز پیدا کرده‌ایم.
نتیجه‌ی عصر دیجیتالیسم + ویروس تنبلی فکری و روزمرّگی سبب شده هم "مدیران" و هم "اصحاب دانشگاهی" این روزها انتظار دارند که با طرح پرسشی درباره‌ی "کسب‌و‌کارها"، "ساختار بازاریابی و فروش"، "کمپین تبلیغات و بازاریابی"، "اجرای سمپلینگ"، به کار بردن فعالیتهای ترویجی (Promotion)، اقدام برای برندسازی، توسعه و گسترش محصول، راه‌اندازی توزیع و پخش مویرگی، فعالیتهای "قیمت‌گذاری"، به سرعت به پاسخی معجزآسا دست یابند که حلال تمامی مشکلات آنها و سازمانشان باشد!
انتظار "مدیران" و "اصحاب دانشگاهی" در این "عصر دیجیتالیسم" از "مشاور" و "محقق بازاریابی" آن است که در کسری از ثانیه‌ پاسخی تقدیم کند که تضمین‌کننده‌ی درآمد و سودی سرشار باشد.
"افزایش سرعت اینترنت"، و "دسترسی آسان به مجموعه‌ی وسیعی از اطلاعات" عملاً رفتار کاربران اعم از "مدیران"  و "اصحاب دانشگاهی" را در عصر کنونی تغییر داده است. 
بخوبی می‌دانیم سیطره‌ی بلامنازع "اینترنت"، و "فضای مجازی" که "جهان واقعی" را کاملاً در تسخیر خود دارد، اجازه نمی‌دهد این مدیران، و حتی اصحاب دانشگاهی، انگشت اتهام "نادانی" را به انبوه اطلاعات موجود در سایتها وارد کنند. اما همین مدیران در برخورد با "مشاور" همان انتظاری را دارند که در کسری از ثانیه‌ از اینترنت داشتند.
این انتظار نیز ویژگی "عصر دیجیتالیسم" است که ضروری است با "صبوری" و "دانایی" در کنار زندگی حرفه‌ای با آن  همزیستی مسالمت‌آمیز داشته باشیم. چراکه "عصر دیجیتالیسم" مدتها است در تمامی ارکان زندگی نفوذ کرده و الزامی است با شناسایی مؤلفه‌ها و ویژگیهای آن، فعالیتهای "تدریس"، "مشاوره"، و تحقیقات بازاریابی را پیش ببریم.
نمی‌توان به "مدیر" یا  "دانشجوی بازاریابی" گفت که وظیفه‌ی اصلی "مشاور بازاریابی"  این نیست که پاسخگوی سریع به موضوعات چند متغیری در آشفتگی و تلاطم بازارها باشد. وظیفه‌ی اصلی مشاور، طرح پرسشهای تأمل برانگیز برای سازمان – و نه پاسخهای دقیق – است؛ چراکه آنچه سازمانها را از حالت سکون و کرختی در شرایط رقابتی امروز بیرون می‌آورد، پرسشهای تأمل برانگیزی است که "مشاور" با تشخیص دقیق از "سازمان"، "جایگاه سازمان در بین رقبا"، توانمندی کارکنان و میزان هم‌افزایی آنها، آن را هوشمندانه طرح می‌کند تا "خرد جمعی سازمان + مشاور" در فعالیتی مشترک و پویا  به آن پاسخ دهند.
با این نگاه، مجموعه‌ کتابهای "چهل‌گفتار" پدید آمد که برای "عصر دیجیتالیسم" سودمند است و تا حدودی مانع از گسترش ویروس "تنبلی فکری و روزمرّگی" خواهد شد.
نحوه‌ی شکل‌گیری مجموعه‌کتابهای "چهل‌‌گفتار" 
من "معلم بازاریابی‌ام" و دانشجوی همیشگی بازار. زندگی و حرفه‌ام تدریس، مشاوره، و تحقیقات بازاریابی است.
از این رو در سر کلاس درس دانشجویانم، یا نزد مدیران به هنگام مشاوره، ویا به هنگام نوشتن پروپوزال تا جلسه‌ی پایانی ارائه‌ی گزارش نهایی، همواره در معرض "پرسشهای بازاریابی" قرار دارم. به برکت این گنجینه‌ی پرارزش که به رایگان از دانشجویان، مدیران، و علاقه‌مندان به بازاریابی دریافت می‌کنم، به رایگان نیز پاسخ پرسشها را در وبلاگم قرار می‌دهم که قابل مطالعه و در معرض دید است به نشانی اینترنتی www.dargi.ir. به تجربه دریافتم هم دانشجویان، و هم مدیران به هنگام داشتن پرسشی، کمتر تمایل دارند کتابی را از آغاز تا پایان بخوانند، یا پرحوصله به صاحبنظرانی مجرب مراجعه کنند تا با دریافت تجربه‌ی آنان، کوششی تازه را با مرارت آغاز کنند که به پاسخ پرسش خودشان بینجامد (ویژگی عصر دیجیتالیسم است که با "صبوری" و "دانایی" قابل تعدیل است).
مدیران می‌گویند وقتی کارتابل پر از نامه و چک است، چگونه می‌توانیم با خاطری آسوده، کتاب 200 صفحه‌ای بخوانیم؟! یا به سراغ صاحبنظر پرتجربه‌ای برویم که نمی‌دانیم تجربه‌هایش برای پاسخگویی به پرسش ما مناسب باشد؟! این مجموعه‌ی کتابها - چهل‌گفتار - قرار است در پرتو "دانشگاه علم و دانشگاه بازار" به سرعت پاسخگوی نیاز مدیران و علاقه‌مندانی باشد که اظهار می‌کنند فرصت کافی برای مطالعه‌ی عمیق در انبوه اشتغالات فراوان ندارند، اما انتظار دارند که یک کتاب 200 صفحه‌ای به تعداد زیادی از پرسشهای کسب‌و‌کاری آنان پاسخ دهد. با وجود این، مدیران خردورز و فکور می‌دانند در زمانهایی که هنوز کارتابل پر از نامه و چک نیست، آموزش را باید توشه‌ی راه کرد. زمانی که  اندک مجالی در کسب‌وکار مهیا می‌شود، از تجربه‌ی صاحبنظران بهره‌مند شد تا به هنگام رویارویی با مسائل و معضلات کسب‌و‌کارها، از این پشتوانه‌ی غنی حداکثر استفاده را برد.
آنچه می‌خوانید پیش از این در وبلاگم قرار داشت که با نظمی تازه تقدیم تمامی علاقه‌مندان بویژه مدیران، دانشجویان بازاریابی، و اهالی بازاریابی می‌شود.

مباحث اصلی کتاب چهل گفتار پیرامون ارتقای مهارتهای شخصی در کسب و کار : 

  1. بینشهای فردی و ارتقای مهارتهای شخصی
  2. بالندگی ذهنی و ارتقای مهارتهای شخصی
  3. تکنیکهای پایه‌ای و ارتقای مهارتهای شخصی
  4. برندسازی و ارتقای مهارتهای شخصی
  5. کارآفرینی و ارتقای مهارتهای شخصی
 

خرید کتاب , خرید اینترنتی کتاب

نمایش بیشتر

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

برچسب ها: چهل گفتار پیرامون ارتقای مهارتهای شخصی در کسب و کار, پرویز درگی, بازاریابی, انتشارات بازاریابی

تماس با ما

021-66408000

میدان انقلاب، ضلع جنوب شرقی میدان-پلاک 7، فروشگاه بانک کتاب ( سفارش تلفنی کتاب)

[email protected]

اعتماد ما

شبکه های اجتماعی

اینستاگرام    گوگل پلاس   توییتر فیس بوک 
 
  تلگرام   پینترست   کتاب مناسب   متن کتاب

عضویت در خبرنامه

تمامی حقوق برای آژانس کتاب محفوظ می باشد