021-66408000

اتللو

نویسندگان:  

ناشر: ثالث

مترجم: عبدالحسین نوشین

سال چاپ 1395
نوبت چاپ اول
قطع کتاب رقعی
نوع جلد شومیز
تعداد صفحات 128
  • 12,500 تومان
  • موجودی: در انبار

با خرید این کالا بن دریافت می کتید

  • اتللو

کتاب اتللو

  • "اتللو" نوشته ویلیام شکسپیر با ترجمه عبدالحسین نوشین, توسط نشر ثالث منتشر شده است.
  • موضوع کتاب: هنر و موسیقی, نمایشنامه

درباره کتاب اتللو:

شکسپیر تراژدی «اتللو» را در پنج پرده با موضوع اصلی حسادت با استفاده بسیار از شعر نوشت. نوشین برای ترجمه بهتر شعرهای این اثر از نیما یوشیج بهره گرفت.
 
داستان این نمایشنامه به این صورت است که؛ «اتللوی مغربی سیاه‌پوست به سپهسالار ونيز است که با تعريف از فتوحات خود، قلب «دزد مونا»، دختر «برابانسيو» یکی از سناتورهای ونیز را تسخير كرده و پنهانی با او ازدواج می‌كند. 
برابانسيو در حضور فرمانروای ونيز، اتللو را متهم می‌كند كه دختر او را فريب داده و ربوده است. اما اتللو شرح می‌دهد كه در نهايت وفاداری قلب دزد مونا را به دست آورده و دختر نيز اين ادعا را تاييد می‌كند. 

در اين اوضاع خبر می‌رسد كه ترک‌ها آماده‌ حمله به جزيره‌ قبرس هستند و ونيز برای عقب‌ راندن آن‌ها از اتللو كمک می‌خواهد. برابانسيو بر خلاف ميل باطنی خود، دخترش را تسليم اتللو کرده تا با او به قبرس برود، اما در آن شرایط دشمنی یکی از سرداران اتللو با نام «ياگو» باعث می‌شود تا اتللو نسبت به دزدمونا سوظن پيدا كرده و او را در بستر خفه كند. سرانجام نيز اتللو با فهميدن اين‌كه همسر جوانش را بی‌گناه كشته، خود را می‌کشد.» 

نمایشنامه «اتللو» در ایران با برگردان مترجمانی چون م. آ. به‌آذین، رضا دادویی، ابوالقاسم خان‌ناصرالملک، محمود مشرف‌آزادتهرانی و علاالدین پازارگادی، نیز منتشر شده است.

شکسپیر تراژدی «اتللو» را در پنج پرده با موضوع اصلی حسادت با استفاده بسیار از شعر نوشت. نوشین برای ترجمه بهتر شعرهای این اثر از نیما یوشیج بهره گرفت.   داستان این نمایشنامه به این صورت است که؛ «اتللوی مغربی سیاه‌پوست به سپهسالار ونيز است که با تعريف از فتوحات خود، قلب «دزد مونا»، دختر «برابانسيو» یکی از سناتورهای ونیز را تسخير كرده و پنهانی با او ازدواج می‌كند.  برابانسيو در حضور فرمانروای ونيز، اتللو را متهم می‌كند كه دختر او را فريب داده و ربوده است. اما اتللو شرح می‌دهد كه در نهايت وفاداری قلب دزد مونا را به دست آورده و دختر نيز اين ادعا را تاييد می‌كند.  در اين اوضاع خبر می‌رسد كه ترک‌ها آماده‌ حمله به جزيره‌ قبرس هستند و ونيز برای عقب‌ راندن آن‌ها از اتللو كمک می‌خواهد. برابانسيو بر خلاف ميل باطنی خود، دخترش را تسليم اتللو کرده تا با او به قبرس برود، اما در آن شرایط دشمنی یکی از سرداران اتللو با نام «ياگو» باعث می‌شود تا اتللو نسبت به دزدمونا سوظن پيدا كرده و او را در بستر خفه كند. سرانجام نيز اتللو با فهميدن اين‌كه همسر جوانش را بی‌گناه كشته، خود را می‌کشد.»  نمایشنامه «اتللو» در ایران با برگردان مترجمانی چون م. آ. به‌آذین، رضا دادویی، ابوالقاسم خان‌ناصرالملک، محمود مشرف‌آزادتهرانی و علاالدین پازارگادی، نیز منتشر شده است.

نمایش بیشتر

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

برچسب ها: ویلیام‌شکسپیر, هنروموسیقی, نشرثالث

تماس با ما

021-66408000

میدان انقلاب، ضلع جنوب شرقی میدان-پلاک 7، فروشگاه بانک کتاب ( سفارش تلفنی کتاب)

[email protected]

اعتماد ما

شبکه های اجتماعی

اینستاگرام    گوگل پلاس   توییتر فیس بوک 
 
  تلگرام   پینترست   کتاب مناسب   متن کتاب

عضویت در خبرنامه

تمامی حقوق برای آژانس کتاب محفوظ می باشد