021-66408000

فیلسوفان بزرگ

ناشر: نشر کتاب پارسه

مترجم: ابوالفضل توکلی شاندیز

سال چاپ 1390
نوبت چاپ دوم
قطع کتاب رهلی
نوع جلد گالیمن گور
تعداد صفحات 160
  • 21,000 تومان
  • موجودی: در انبار

با خرید این کالا بن دریافت می کتید

  • فلسفه

کتاب فیلسوفان بزرگ

  • "فیلسوفان بزرگ (از سقراط تا فوکو)" نوشته جریمی استنگروم و جیمز گاروی با ترجمه ابوالفضل توکلی شاندیز, توسط نشر کتاب پارسه منتشر شده است.
  • موضوع کتاب: فلسفه و منطق, اندیشه های فلسفی

درباره کتاب فیلسوفان بزرگ:

یکی از دغدغه های همیشگی در حوزه نشر آثار فلسفی این بوده است که چگونه مخاطب عام و ناآشنا به فلسفه را با آرا و اندیشه های بزرگان این عرصه آشنا کنند و مقدمات ورود به جزئیات و مفاهیم عمیق مرتبط با بشریت را با زبانی ساده فراهم کنند. کشور ما بیش از هرچیز با فقر تالیف و تئوری‌پردازی درحوزه های اندیشه روبروست. این مساله مربوط به چند سال یا چند دهه گذشته نیست و شاید چند سده است که اندیشه‌ورزی ایرانی با رکود مواجه شده و هم درحوزه دین و هم در وادی فلسفه از پویایی و حتی موجودیت افتاده است. در اینمیان مترجمان کوشیده اند با ترجمه افکار اندیشمندان غربی خلا اندیشه را تاحدی پر کنند و دروازه‌های شناخت به روی دغدغه‌ها و پرسش های بنیادین بشری را باز نگه دارند. با این حال یکی از مشکلات همیشگی در این عرصه، نحوه ارتباط مخاطب عام با آثاری از این دست بوده است. چه همواره تصوری مغلق و تودرتو از فلسفه در اذهان وجود داشته و رغبت و کششی به سوی فهم اندیشه در مخاطب پدید نمی‌آمده و جز دنبال‌کنندگان فلسفه و دانشجویان و نخبگان، از این گونه کتاب‌ها گریزان بوده اند.


اما به تازگی کتابی از جرمی استنگروم و جیمز گاروی توسط ابوالفضل توکلی شاندیز ترجمه و وارد بازار کتاب شده، که پنجره ای خوش‌منظره را به روی مخاطبان عام برای ورود به فلسفه و شناخت فیلسوفان دیروز و امروز جهان گشوده است.

این کتاب “فیلسوفان بزرگ؛ از سقراط تا فوکو” نام دارد که در قطع وزیری بزرگ به صورت تمام رنگی و با کاغذ گلاسه عرضه شده است.


این کتاب شرحی از زندگیبزرگان اندیشه و تفکر ایشان ارائه می دهد و مهم ترین پرسش ها و درونمایههای آثار آنها را به اختصار در اختیار خواننده می گذارد. درواقع بلندپروازانه‌ترین و پیچیده‌ترین سوال‌های ذهن بشری را به صورت همه فهم وموجز مطرح و مکاتب و آثار بزرگ این حوزه را معرفی می کند.


کتاب از شش بخش کلی تشکیل شده است: دوران باستان و قرون وسطی، عصر رنسانس، قرن هفدهم، قرن هجدهم، قرن نوزدهم و قرن بیستم. سقراط آغازگر فلاسفه و میشل فوکو آخرین متفکری است که به آن پرداخته شده است. ماکیاولی، دکارت، اسپینوزا، روسو،کانت، مارکس، نیچه، پوپر، هایدگر، ویتگنشتاین و… از دیگر چهره‌هایی هستند که با زبان ساده معرفی شده و خوانندگان جوان یا کسانی که مایل به دراختیار داشتن شرحی مختصر از تاریخ اندیشه جهان هستند می‌توانند به آن مراجعه کنند.

نمایش بیشتر

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
یوگا

یوگا

11,000 تومان

یورگن هابرماس

یورگن هابرماس

7,000 تومان

یاکوبی

یاکوبی

7,000 تومان

گفتگوهای فلسفی

گفتگوهای فلسفی

35,000 تومان

گشتی با افلاطون

گشتی با افلاطون

12,000 تومان

گابریل مارسل

گابریل مارسل

7,000 تومان

برچسب ها: فیلسوفان‌بزرگ, جریمی‌استنگروم‌و جیمز گاروی, فلسفه‌ومنطق, نشرکتاب‌پارسه

تماس با ما

021-66408000

میدان انقلاب، ضلع جنوب شرقی میدان-پلاک 7، فروشگاه بانک کتاب ( سفارش تلفنی کتاب)

[email protected]

اعتماد ما

شبکه های اجتماعی

اینستاگرام    گوگل پلاس   توییتر فیس بوک 
 
  تلگرام   پینترست   کتاب مناسب   متن کتاب

عضویت در خبرنامه

تمامی حقوق برای آژانس کتاب محفوظ می باشد