021-66408000

اصول و مبانی جغرافیای فرهنگی

ناشر: سمت

سال چاپ 1395
نوبت چاپ اول
قطع کتاب وزیری
نوع جلد شومیز
تعداد صفحات 200
  • 9,500 تومان
  • موجودی: در انبار

با خرید این کالا بن دریافت می کتید

  • اصول و مبانی جغرافیای فرهنگی

کتاب اصول و مبانی جغرافیای فرهنگی

  • کتاب اصول و مبانی جغرافیای فرهنگی با تاکید بر جغرافیای فرهنگی ایران نوشته دکتر احسان لشگری تفرشی، دکتر سیدعباس احمدی، توسط انتشارات سمت به چاپ رسیده است.
  • موضوع کتاب: جغرافی, جغرافیای دانشگاهی, برای دانشجویان رشته جغرافیا در مقطع کارشناسی ارشد, مفهوم فرهنگ و جغرافیای فرهنگی, جغرافیای فرهنگی و توسعه

درباره کتاب اصول و مبانی جغرافیای فرهنگی:

شرح کتاب:

این کتاب برای دانشجویان رشته‌های جغرافیا در مقطع کارشناسی به عنوان منبع اصلی درس «مبانی جغرافیای فرهنگی» به ارزش 2 واحد تدوین شده است. امید است علاوه بر جامعه دانشگاهی، سایر علاقه‌مندان نیز از آن بهره‌مند شوند.

چکیده کتاب:

فرهنگ در زندگی ما نقش بسیار حیاتی ایفا می‌کند و شناخت یک جامعه یا گروه انسانی، تنها با شناخت آن ممکن است. دانش جغرافیای فرهنگی نیز در صدد شناخت فرهنگ و فضای جغرافیایی و تعامل این دو حوزه است. والرشتاین جغرافیای فرهنگی را چهارچوبی می‌داند که نظام جهانی در داخل آن عمل می‌کند. وی مشترکات فرهنگی هر حوزه جغرافیایی را مد نظر قرار داده، آن را «جنبه پوشیده جهان» می‌نامد و خط و مرزهای فرهنگی را «چهارچوب ژئوپولیتیک واقعی» معرفی می‌کند. در این کتاب علاوه بر تبیین رابطه متقابل فرهنگ و محیط و نیز نحوه پراکندگی نمادها، فرایندها، چشم‌اندازها و هنجارهای فرهنگی در فضای جغرافیایی، توجه ویژه‌ای به ایران شده است. آشکار است که فرهنگ حاکم بر ملت ایران هم از محیط جغرافیایی سرزمین ایران تأثیر پذیرفته و هم بر آن اثرگذار بوده است.

فهرست کتاب:

مقدمه

فصل اول: مفهوم فرهنگ و جغرافیای فرهنگی

فصل دوم: ابعاد موضوعی جغرافیای فرهنگی

فصل سوم: جغرافیای فرهنگی و توسعه

فصل چهارم: جغرافیای فرهنگی ایران

منابع


نمایش بیشتر

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

برچسب ها: اصول و مبانی جغرافیای فرهنگی, انتشارات سمت, احسان لشگری تفرشی, جغرافیای دانشگاهی, برای دانشجویان رشته جغرافیا در مقطع کارشناسی ارشد

تماس با ما

021-66408000

میدان انقلاب، ضلع جنوب شرقی میدان-پلاک 7، فروشگاه بانک کتاب ( سفارش تلفنی کتاب)

[email protected]

اعتماد ما

شبکه های اجتماعی

اینستاگرام    گوگل پلاس   توییتر فیس بوک 
 
  تلگرام   پینترست   کتاب مناسب   متن کتاب

عضویت در خبرنامه

تمامی حقوق برای آژانس کتاب محفوظ می باشد