021-66408000

حجم سازی 1

ناشر: شرکت چاپ و نشر کتاب درسی

قطع کتاب : رحلی
نوع جلد : شومیز
تعداد صفحه : 82
سال چاپ : 1396
نوبت چاپ : اول
  • 8,000 تومان
  • موجودی: در انبار

با خرید این کالا بن دریافت می کتید

  • کتاب درسی
مشتریان گرامی جهت اطلاع از قیمت کتابهای درسی و ارسال با شماره 66408000-021 تماس بگیرید.

کتاب حجم سازی 1

  • "حجم سازی 1" نوشته محمود بخشی مؤخر، محسن ناصريان، توسط انتشارات شرکت چاپ و نشر کتاب درسی منتشر شده است.
  • موضوع کتاب: پرسپکتيو.طراحی.نقاشی

مقدمه کتاب حجم سازی

حجم و فضاعناصر مشترک در اکثر هنرها هستند؛ هنرهايى چون معمارى، نقاشى، تئاتر، سينما، گرافيک و حتى شعر و موسيقى (در شعروموسيقى نيز بهنوعى فضاسازى وجوددارد). ازآنجاکه کسب شناختدرزمينه هاى مرتبط رشتههاى هنرى باعثايـجادعمق ً تـدريس واحد حجم سازى دررشتههاى نقاشى، معمارى، طراحى صحنهو... بهعنوان ٔ تخصصى مىشود. عموما وتأثير بيشتردرهرزمينه چندواحددرسى و رشتههايى که ارتباط کمترى دارند جهت مطالعه پيشنهاد مىشود. ٔ نقاشی تأليف شده است به طورکلى سعى داردهنرجويان را با خصوصيات حجم آشناکند.

کتاب حاضرکـه بـراى تدريس دررشته تکنيک هاى ساده اى که در اين کـتاب، به فـراخـور مباحث ارائه مى شود به ساده تـرين روشها تنظيم شده است؛ زيـرا هـدف ايـن درس، ٔ احجـام و ساخـت آنها به آموزش تـخصصى مجسمه سازى نبـوده و آشنايى هـنرجـويان با مواد مـورد استـفاده در حجم سازى و مطالعه روشهاى قابـل انجام موردنظر بوده است. تقسيم بنـدى مباحث باروش معـمول آموزش مبانى هنـرهاى تجسمى مطابـق است؛ لذا هنرجو مى تواند تجربيات به دست آمده در مبانى هنرهاى تجسمى را به صورت حجمى تجربه کند.

مطالب اين کتاب اصرارى بر قطعى کردن موضوعات و درنتيجه محدود کردن آنها ندارد. همچنين تقسيم بندى ها يا توضيحات و ً تعاريف ذکر شده، بیشتر ساده و روشن اند.

در فصل اول به عنوان حجم و حجم سازی، ساخت احجام اصلی و ميانی با بهکارگيری اجسام دارای ماهيت حجم توپر (گل و يونوليت)، اجسام دارای ماهيت سطح (مقوا و فوم) و نيز اجسام دارای ماهيت خط (نی، نخ، مفتول و ...) موردنظر بوده است. ٔ توضيحات نظری پيرامون فضای منفی، بافت، ريتم، نور، رنگ

در فصل دوم، باعنوان ساخت ترکيبات حجمی، پس از مطالعه ابعاد و حرکت، به ساخت ترکيبات حجمی با استفاده از همان ابزار و مواد فصل اول پرداخته شده است.

فصل سوم باعنوان نقشبرجسته، حاوی توضيحاتی پيرامون نقشبرجستهوتمرينهای متنوعی با استفاده ازتکنيکهای مختلف است. ٔ پايانی دارد.

فصل چهارم و پايانی کتاب نيز اختصاص به طرح دو پروژه همکاران محترم هنرآموزتوجه نمايندکه سعی شده است مباحث و تمرينها از ساده به مشکل طرح گرددونيز پيوستگی لازم ميان توضيحات نظری در ارتباط با تمرينهای عملی وجود داشته باشد.

با اين وجود در صورت تمایل داریدمی توانند ترتيب ارائه مباحث و تمرينها را تغيير دهند. ناگفته پيداست که ارزشيابی ازمباحث نظری مطرح شده درکتاب موردنظر نبوده و اين مباحث جهت يادآوری و نيز افزايش آگاهی ٔ دقيق مطالب تئوری کتاب و نيز توجه به توضيحات هنرجويان در کتاب گنجانده شده است.

نمایش بیشتر
وزیری
قطع کتاب : رحلی
نوع جلد
نوع جلد : شومیز
تعداد
تعداد صفحه : 82
1396
سال چاپ : 1396
اول
نوبت چاپ : اول

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

برچسب ها: حجم سازی 1, فنی و حرفه ای, رشته هنر

تماس با ما

021-66408000

میدان انقلاب، ضلع جنوب شرقی میدان-پلاک 7، فروشگاه بانک کتاب ( سفارش تلفنی کتاب)

[email protected]

اعتماد ما

شبکه های اجتماعی

اینستاگرام    گوگل پلاس   توییتر فیس بوک 
 
  تلگرام   پینترست   کتاب مناسب   متن کتاب

عضویت در خبرنامه

تمامی حقوق برای آژانس کتاب محفوظ می باشد