021-66408000

ارائه ناب به سبک استیو جابز

نویسندگان:  

ناشر: بازاریابی

مترجم ها: سعید مقدسی, مهدی معین

سال چاپ 1395
نوبت چاپ اول
قطع کتاب وزیری
نوع جلد شومیز
تعداد صفحات 256
  • 20,000 تومان
  • موجودی: در انبار

با خرید این کالا بن دریافت می کتید

  • ارائه ناب به سبک استیو جابز

کتاب ارائه ی ناب به سبک استیوجابز 

  • کتاب ارائه ی ناب به سبک استیوجابز نوشته کارماین گالو با ترجمه سعید مقدسی، مهدی معین، توسط انتشارات بازاریابی به چاپ رسیده است.
  • موضوع کتاب: بازاریابی، مدیریت بازاریابی

​درباره کتاب ارائه ی ناب به سبک استیوجابز: 

کتاب ارائه‌ی ناب به سبک استیو جابز، كتابی است كه بارها باید خواند و نكاتش را به‌كار گرفت تا به یک سخنران و ارائه‌كننده‌ی ناب تبدیل شد. تا قبل از مطالعه‌ی كتاب تصورم بر این بود كه استیو جابز یک مدیر ناراضی مثبت و یک رهبر مقتدر عالم عامل عاشق بوده است كه توانسته كاری كارستان در عرصه‌ی رقابت بكند، و اپل را جهانی بسازد. 
تمام اینها درست، اما حال می بینیم كه ایشان یک استاد تمام در عرصه‌ی شناساندن هم است.
یادمان باشد ماركتینگ را با سه كلمه‌ی شناسایی (با تحقیقات بازار)، شناساندن (با ترویج و تبلیغ) و خشنودی (با فروش مؤثر و خدمات متمایز) تعریف می كردیم. البته همان‌طور كه پیتر دراكر بزرگ می گوید: ماركتینگ در كنار نوآوری، با هم یک كاروكسب موفق را رقم می زنند. اپل به معنای واقعی با مدیریت استیوجابز به گفته‌ی پیتر دراكر جامه‌ی عمل پوشاند.
در سراسر كتاب هوشمندی رقابتی استیو جابز در زیر نظر داشتن رقبا و كشف فرصتها دیده می شود. و با یافتن فاصله‌ی بین اقدامات رقبا و تحولات بازار، جرقه‌ی نوآوری در اپل زده شده و با دانایی و هم‌افزایی در آن خانواده‌ی كاری همدل، شعله‌ور شده و به خواسته‌های جدید، متمایز و جامع برای پاسخگویی به نیاز جامعه‌ی رو به رشد جهانی تبدیل می شود، اما این تمام كار نیست.
این كتاب به ما می گوید كه استیو جابز تمام‌نشدنی به آن محصولات نو؛ روح و جانی خاص بخشیده است و چنان شناساندن را عملی می ساخته است كه احساسات مخاطبان برانگیخته شده و با تمام دلشان پذیرای محصولی ناب در پس ارائه‌ای ناب می شدند. 
اگر بخواهم به صورت خلاصه به درسهایی كه ارائه‌ی ناب استیو جابز به ما ارزانی می دارد اشاره كنم، نكات ذیل را یادآور می شوم:
1-جامعیت‌نگری: نگرش سیستمی و یكپارچه‌سازی جزو اصول موفقیت ارائه‌ی ناب استیو جابز بوده است. 
2-مدیریت توجه و احساسات: او با شیوه‌های مختلف به اهمیت و نقش احساسات توجه، و پاسخ شایسته داده است و شادی مخاطبان مدنظرش بوده است. 
3-متمایز بودن: نسبت به سایر سخنرانها، تمایز و تفاوت را در پوشش، درست كردن اسلاید، نحوه‌ی بیان و... به طرز عالی نشان می دهد. 
4-ساده‌سازی و ساده‌گویی: امروز دیگر همگی بر اهمیت ساده‌سازی مطالب و مفاهیم پیچیده‌ی علمی و بیان آنها به زبان ساده و قابل فهم مشتریان مختلف، واقف هستیم. اینها را استیو جابز بخوبی رعایت می كرده است.
5-نارضایتی مثبت: بی تابی برای ایجاد تغییر و بی قراری برای پیشرفت، یكی از رموز موفقیت استیو جابز در ارائه‌ی نابش بوده است. 
6-قدرشناسی انگیزه‌ساز: او در ارائه‌هایش سعی می كرده است كه همه‌چیز را به خودش ختم كند. قدرشناسی او از خانواده‌ی كاری تمام كسانی كه باعث موفقیت اپل شده است، قابل قدردانی است. 
7-غیر قابل پیش‌بینی بودن: در هر یک از ارائه‌ها مخاطبان شیفته‌ی استیو جابز، باز هم با یک حركت و اقدام جدیدی مواجه می شدند.
8-معماری اقناع: شناخت دقیق مخاطبان هدف و درک متفاوت بودن شخصیت و ادراک آنها در ارائه‌ی ناب استیو جابز مشخص است به نحوی كه برای انسانهای دیداری، شنیداری و حركتی، هر یک پیش‌بینی درستی می كرده است. 
9-توجه به جزئیات: گاهی ندیدن یک جزء كوچک در یک پازل بزرگ، تمام زحمات را بر باد می دهد. به همین دلیل است كه ایشان قبل از هر سخنرانی با دقت تمام جزئیات را بررسی می كرده است. 
10-تمرین بسیار زیاد قبل از هر ارائه: یكی از افرادی كه تئوری ده‌هزار ساعت دانیل لویتین را در صحنه‌ی عمل به‌كار گرفته است، استیو جابز است. به‌راستی تبدیل شدن به یک استاد تمام در سطح بین‌المللی نیاز به ده‌هزار ساعت تمرین دارد. 
11-بازارشناسی دقیق: شناخت نیازها و پاسخگویی به آنها با خواست جدید، سپس متقاضی سازی مشتریان بالقوه از رموز موفقیت استیو جابز بوده است. 
12-شور و اشتیاق: مگر می شود یک سخنران باشی كه همه را شیفته‌ی بیانات و حركات خودت كنی، اما شور و اشتیاق نداشته باشی. برایم جالب بود كه استیو جابز حتی برای شور و اشتیاق بیانیه داشته است. 
13-داشتن روِیا: انسانهایی موفق می شوند در كلاس جهانی مورد توجه قرار بگیرند كه اعتقاد داشته باشند آمدن آنها به این جهان برای این بوده است تا تغییراتی بزرگ بیافرینند.  بنابراین، آنها چشم‌انداز و روِیا دارند، استیو نمونه‌ی همین انسانها است. 
14-داستان‌سرایی: امروز نوروماركتینگ بخوبی اثبات كرده است كه نقش استفاده از قصه‌گویی و داستان‌سرایی در جذب مخاطب و ماندگاری پیام در روح و جان او چقدر مهم است. در تمام ارائه‌ی ناب استیو جابز اهمیت داستان‌سرایی و به‌كارگیری آنها برای تجسم‌سازی سازنده، نشان داده شده است. 
15-توجه به فرهنگ: فرهنگ اشتراكات رفتاری و پنداری انسانها و بی توجهی به فرهنگ مخاطبان هدف ما را به سرمنزل مقصود نمی رساند، این مهم را استیو جابز بخوبی می دانسته، به همین جهت رعایت می كرده است. 
16-موقعیت‌شناسی: وقتی می خواست درهم‌ریختگی اپل را در قالب یک ساختار شكنی نوآور نشان بدهد با لباس اسپرت متمایز (‌البته به چشم‌آور) در صحنه‌ی سخنرانی حاضر می شد، اما وقتی می خواست برای وام گرفتن به بانك برود، با كت و شلوار آراسته‌ی گرانقیمت دیده می شد. 
17-فایده فروشی: او بخوبی واقف بوده است كه مخاطبان محصول نمی خرند بلكه، فایده‌ی حاصل از محصول را می خرند. از این رو، به جای تأكید بر ویژگیها به منافعی كه محصولات برای مشتریان دارد، می پرداخته است. 
18-ارزیابی مستمر: او قبل از عرضه‌ی هر محصول با بررسی نظرات بخش نمونه‌ای از مخاطبان، عملاً برای آن یک كلینیک محصول اجرا می كرده است، و همین‌طور با بازبینی فیلمهای سخنرانیهایش، به دنبال یافتن ایرادات برای برطرف كردن آنها در سخنرانیهای بعدی بوده است. 
19-موفقیت‌گرایی جامع: در مطالعه‌ی احوالات انسانهای موفق، در كلاس جهانی به شش ویژگی مشترک رسیده‌ام كه عبارتند از: هدف‌گرایی، مسأله‌گرایی، راه‌حل‌گرایی، اقدام‌گرایی، كیفیت‌گرایی و اصلاح‌گرایی. به‌واقع استیو جابز تمام این ویژگیهای شش‌گانه را در پندار نیک، گفتار نیک و كردار نیک خودش به‌كار می گرفته است. 
20-عامل عامل عاشق بودن: او همواره یاد می گرفت و می دانست یادگیری حد نهایت ندارد. اهل عمل و اجرا بود و پیوسته كار می كرد و با تمام دلش در خدمت به بشریت عاشقانه زندگی كرد. پس او یک نمونه‌ی عالی از انسانهای عالم عامل عاشق بوده است. 

نمایش بیشتر

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

برچسب ها: ارائه ناب به سبک استیو جابز, کارماین گالو, بازاریابی, انتشارات بازاریابی

تماس با ما

021-66408000

میدان انقلاب، ضلع جنوب شرقی میدان-پلاک 7، فروشگاه بانک کتاب ( سفارش تلفنی کتاب)

[email protected]

اعتماد ما

شبکه های اجتماعی

اینستاگرام    گوگل پلاس   توییتر فیس بوک 
 
  تلگرام   پینترست   کتاب مناسب   متن کتاب

عضویت در خبرنامه

تمامی حقوق برای آژانس کتاب محفوظ می باشد