021-66408000

222 تابع پرکاربرد در اکسل 2016

نویسندگان:  

ناشر: ساکو

سال چاپ 1396
نوبت چاپ اول
قطع کتاب وزیری
نوع جلد شومیز
تعداد صفحات 190
 • 18,000 تومان
 • موجودی: در انبار

با خرید این کالا بن دریافت می کتید

 • 222 تابع پرکاربرد در اکسل 2016

کتاب 222 تابع پرکاربرد در اکسل 2016

 • کتاب 222 تابع پرکاربرد در اکسل 2016 نوشته دکتر امید معتمدی, توسط انتشارات ساکو به چاپ رسیده است.
 • موضوع کتاب: علمی و کاربردی, مهندسی, مهندسی کامپیوتر, آشنایی با اکسل

درباره کتاب 222 تابع پرکاربرد در اکسل 2016:

نرم‌افزار اکسل یکی از شناخته‌شده‌ترین و پر کاربردترین نرم‌افزارهای مجموعه آفیس است که در حوزه‌های مختلف تحقیقاتی و اداری کاربرد گسترده‌ای دارد و افراد مختلف بسته به علاقه و نیاز خود از آن بهره می‌برند.

گستردگی این نرم‌افزار به گونه‌ای است که هیچ کس ادعای تسلط کامل بر آن را ندارد و نگارنده نیز چنین ادعایی ندارد، لکن مطالعه چندین ساله و تدریس بیش از ده هزار نفر ساعت در سطوح مختلف منجر به شناخت کامل نیاز کاربران ایرانی از نرم‌افزار اکسل و مشکلاتی که ممکن است با آن مواجه شوند شده است.

یکی از مهمترین بخش‌های نرم‌افزار اکسل، مجموعه توابع و فرمول‌نویسی است و تجربه تدریس به کاربران مختلف طی سال‌های اخیر نشان داده که علی‌رغم اهمیت این بخش و نقش آن در تسهیل و تسریع محاسبات، کاربران به طور کامل قادر به ارتباط و بهره‌مندی از آن نبوده‌اند که علت اصلی این امر، عدم وجود یک منبع جامع و پیوسته در این حوزه می‌باشد. لذا در این مجموعه تلاش شده است تا مرجع مناسب و کامل از توابع اکسل برای استفاده عموم کاربران در سطوح مختلف به زبان ساده ارائه گردد.

این کتاب پیش رو برای کاربران اکسل در هر سطحی مناسب است و در آن به آموزش و توضیح کاربرد بیش از 250 تابع از لیست توابع پرکاربرد اکسل پرداخته ‌شده است. به ‌جز بخش اول این کتاب سایر فصل‌های آن مستقل از هم بوده و می‌توانید به هر ترتیبی که نیاز دارید آنها را مطالعه کنید ولی مطالعه بخش اول به ‌تمامی خواننده‌ها پیشنهاد می‌شود.

این کتاب پیش رو شامل 10 فصل به شرح زیر است:

فصل 1: در فصل اول مفاهیم کلی در خصوص اکسل ارائه ‌شده است و در ادامه به نحوه تعریف تابع و رفرنس‌دهی مطلق و نسبی پرداخته ‌شده است و در انتهای فصل نیز بعد از توضیح انواع خطا و زمان وقوع آنها به نحوه محاسبات در اکسل اشاره ‌شده است. مطالعه این فصل قبل از مطالعه سایر فصول به ‌تمامی خوانندگان پیشنهاد می‌شود.

فصل 2: فصل دوم از کتاب، شامل توابع تجمیعی ساده مانند SUM,AVERAGE,COUNT,….  و توابع تجمیعی شرطی مانند SUMIF,SUMIFS,…. در اکسل می‌شود.

فصل 3: در فصل سوم از کتاب توابع متنی معرفی‌ شده است که به ‌منظور اعمال تغییرات بر روی متون ثبت ‌شده درون هر سلول مورد استفاده قرار می‌گیرند.

فصل 4: فصل چهارم کتاب شامل توابع منطقی و اطلاعاتی است. در این فصل یکی از معروف‌ترین توابع اکسل به نام تابع IF و نحوه استفاده از آن توضیح داده می‌شود. در ادامه فصل بعد از معرفی توابع اطلاعاتی و نحوه استفاده آنها در تابع IF به معرفی توابع ترکیب شرط‌ها از جمله AND و OR پرداخته ‌شده است.

فصل 5: فصل پنجم از کتاب شامل توابع مربوط به محاسبات تاریخ میلادی و زمان است. از آنجایی‌که یکی از مهمترین فاکتورهای محاسبات در اکسل، پارامتر زمان وقوع است، در این بخش به ‌طور مفصل انواع توابع مرتبط با زمان و تاریخ معرفی‌شده است.

فصل 6: در فصل ششم از فصول کتاب به معرفی توابع مالی پرداخته ‌شده است. در این فصل توابع مالی به سه گروه توابع محاسبه ارزش زمانی پول، توابع ارزیابی اقتصادی پروژه‌ها و توابع مرتبط با محاسبه استهلاک تقسیم‌ شده‌اند و توابع مربوط به هر گروه به ‌طور جامع آموزش داده‌ شده است.

فصل 7: یکی از مهمترین توابع اکسل تابع VLOOKUP است که در گروه توابع جستجو و رفرنس قرار دارد و در فصل 7 از کتاب معرفی‌ شده است. این فصل یکی از مهمترین فصل‌های کتاب بوده که در آن آموزش توابع پیشرفته‌ای از جمله OFFSET، INDIRECT و ... ارائه شده است.

فصل 8: فصل 8 کتاب به مجموعه توابع ریاضیاتی اختصاص داده ‌شده که این توابع در 7 گروه به شرح توابع گرد و قطع‌سازی اعداد، توابع اطلاعات ‌پایه اعداد، توابع ریاضیاتی، توابع اعداد تصادفی، توابع نمایی و لگاریتمی، تابع مثلثاتی و سایر توابع ریاضیاتی تقسیم می‌شوند.

فصل 9: فصل نهم کتاب که در آن به توضیح مجموعه توابع آماری پرداخته ‌شده است، شامل 6 گروه توابع میانگین، بزرگترین و کوچکترین، چارک و صدک‌ها، انحراف و پراکندگی، پیشین و خط روند و توزیع‌های آماری است.

فصل 10: در نهایت در فصل دهم از کتاب به آموزش دو تابع SUBTOTAL و AGGREGATE پرداخته ‌شده است و در ادامه بعد از توضیح توابع پایگاه داده به معرفی دو موضوع پیشرفته تحت عنوان آدرس‌دهی سه ‌بعدی و فرمول‌نویسی آرایه‌ای آورده ‌شده است.

مباحث « 222تابع پرکاربرد در اکسل 2016» در 10 فصل تدوین شده است و به طور خلاصه دربرگیرنده مباحث زیر است:

 1.  آشنایی با اکسل
 2. توابع تجمیعی
 3. توابع متنی
 4. توابع منطقی و اطلاعاتی
 5. توابع تاریخ و زمان
 6. توابع مالی
 7. توابع جستجو و رفرنس
 8. توابع ریاضیاتی
 9. توابع آماری
 10. ترفندها و توابع تکمیلی

نمایش بیشتر

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

برچسب ها: 222 تابع پرکاربرد در اکسل 2016, مهندسی کامپیوتر, انتشارات ساکو, علمی و کاربردی, امید معتمدی

تماس با ما

021-66408000

میدان انقلاب، ضلع جنوب شرقی میدان-پلاک 7، فروشگاه بانک کتاب ( سفارش تلفنی کتاب)

[email protected]

اعتماد ما

شبکه های اجتماعی

اینستاگرام    گوگل پلاس   توییتر فیس بوک 
 
  تلگرام   پینترست   کتاب مناسب   متن کتاب

عضویت در خبرنامه

تمامی حقوق برای آژانس کتاب محفوظ می باشد